Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Ціна на пальне б’є нові рекорди: що буде далі, чи дорожчатиме бензин та дизель

Вартість пального в Україні щотижня б’є нові рекорди . З початку року ціни на бензин зросли на 15%, дизпальне – на 17%, у грошах це плюс 4,6 грн за літр бензину та 5,16 грн за літр ДП.

Чому так стрімко зростають ціни і коли вони зупиняться?

Мінекономіки 3 лютого опублікувало нові граничні рекомендовані ціни на бензин та дизпальне. Вони, як і прогнозували експерти, виявилися набагато вищими, ніж колишні. Тепер ціна на "звичайний" бензин не повинна перевищувати 35,84 грн/л (+1,59 грн), на "звичайне" дизпальне – 35,30 грн/л (+1,46 грн/л).

Читайте також:
На скільки подорожчає газ для населення із травня 2022 року: прогнози

Нагадаємо: регулювання цін на не преміальні бензин та ДП уряд запровадив у травні 2021 року на час карантину, щоб не допустити необґрунтованого зростання цін. Вартість преміум-пального та автогазу не регулюється. Цим успішно користуються трейдери: в одній із мереж преміум-сегмента ціна бензину А-98 вже перевищила 40 грн/л, а ціна бензину А-95+ сягнула 39 грн/л.

У регіонах зростання цін на бензин і ДП виявилося неоднаковим, всі області та Київ розділилися на три нерівні групи. У більшості із них пальне подорожчало на 50-90 коп./л. У трьох областях – Чернігівській, Сумській та Запорізькій – ціни зросли лише на 27-40 коп./л. А от у Києві та області, Донецькій, Луганській та ще у чотирьох областях прайси збільшилися одразу на 1-1,96 грн/л. Рекордне зростання цін на Дніпропетровщині: бензин подорожчав за тиждень на 1,84 грн/л, ДП – на 1,96 грн/л!

Найвищі ціни на А-92 та ДП у Луганській обл.: А-92 – 34,75 грн/л, ДП – 35,63 грн/л. Найдорожчий А-95 у Києві – 35,55 грн/л.

Найнижчі ціни на бензини та ДП у Сумській обл.: А-92 – 31,31 грн/л, А-95 – 32,30 грн/л, ДП – 31,41 грн/л.

Експерти кажуть, що у лютому послабшав один із трьох факторів, які штовхають ціни на пальне вгору: гривня перестала дешевшати і помітно зміцнилася відносно долара – за десять днів на 1 грн. Але головний фактор – нафта, що дорожчає – посилив вплив на ціну пального. Третя причина подорожчання: розрахунки граничних цін на пальне Міністерством економіки, що базуються на європейських котируваннях на нафту. 

Директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн зазначив, що в Україні за підсумками тижня ціни на дрібнооптові партії дизпального в середньому зросли на 0,67 грн/л (+2,3%), бензину – на 0,87 грн/л (+2,8%).

"Є всі підстави вважати, що рух нагору збережеться і надалі", – каже експерт.

Щодо цін на цей тиждень прогнози експертів невтішні: бензин та ДП продовжать дорожчати, ціна літра А-95 перевищить 36 грн, літра ДП – 35,5 грн/л.

Сергій Куюн каже, що підвищення оптових цін перекинеться на АЗС до кінця першої декади лютого.

"При поточній вартості нафти, потенціал зростання цін на бензини та дизпальне становить у середньому ще 1 грн/л, – підрахував експерт. – Для стабілізації роздрібних цін пропоную на півроку знизити ставку ПДВ на пальне, як зробили у Польщі. Ціни у них впали на 12%, бензин уже дешевший, ніж в Україні. У нас у ціні літра бензину закладено 6 грн ПДВ та 7 грн акцизу. Якщо тимчасово прибрати ПДВ, то ціни на пальне впадуть на 10%, або на 3-3,5 грн/л".

Раніше експерти спрогнозували, що ціна на пальне у лютому може суттєво зрости.