Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Хто може не платити за землю під час воєнного стану: роз’яснення ДПС

Державна податкова служба роз’яснила ухвалений ВР закон, якими унормовується порядок оплати за землю у період воєнного стану. Документом передбачено, що власникам низки земельних ділянок тимчасово не потрібно буде платити земельний податок чи орендну плату за землю.

Пільговий період діє із 1 березня 2022 року і до 31 грудня наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан.

Читайте також:
Частина українців почала отримувати підвищену пенсію: кому додали і скільки

На які категорії ділянок розповсюджується дія закону

Не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Після оприлюднення такого переліку, Податкова служба рекомендує власникам ділянок подати уточнюючі податкові декларації.

У таких деклараціях необхідно:

  • починаючи з березня 2022 року, податкові зобов’язання, які були задекларовані до сплати у раніше поданих податкових деклараціях, змінити та зазначити у розмірі "0", крім податкових зобов’язань за січень та лютий 2022 року.
  • у графі "Код пільги" варто зазначити номер Закону України: 2120.

Раніше видання розповідало, коли українцям почнуть виплачувати допомогу від держави.

Більше новин у нашому Viber.