Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Нові енергоблоки за американською технологією побудують на Хмельницькій АЕС

У п’ятницю, 20 січня, Кабмін ухвалив розпорядження "Про організаційні заходи щодо будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС".

Про це повідомляється у пресслужбі Міненерго, яка опублікувала коментарі міністра енергетики Германа Галущенка:

"Будівництво реакторів АР1000®️ американської компанії Westinghouse в Україні є потужною крапкою в завершенні співпраці з Росією в галузі атомної енергетики. Сьогодні Кабмін ухвалив рішення про те, що ми розпочинаємо розробку технічної документації щодо нового типу реакторів, які в Україні ніколи не будувалися." –йдеться у повідомленні Галущенка.

Читайте також:
В Укренерго оприлюднили обнадійливу новину

Міністр підкреслив, що таким чином в Україні закінчилася епоха створення атомної генерації за радянською технологією.

Енергоатом повідомляє, що АР1000®️ є перевіреним реактором покоління III+ з унікальними повністю пасивними системами безпеки, модульною стандартною конструкцією, найкращими в галузі експлуатаційними характеристиками та можливістю працювати в режимі маневрування.

"Будівництво в Україні енергоблоків АР1000®️ відкриває шлях у майбутнє атомної енергетики держави. Сьогодні уряд заклав фундамент її розвитку на багато наступних десятиліть. Сподіваємось, що за кілька років ми разом підключатимемо новий енергоблок АР1000 Хмельницької атомної електростанції до енергосистеми," – підкреслив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Орієнтовним терміном завершення будівництва та запуску двох енергоблоків на ХАЕС є 2030-2032 роки, хоча на строки може вплинути перебіг воєнних дій. Один енергоблок коштуватиме близько 5 млрд доларів.