Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Пропонують впровадити вже цього року: депутати заговорили про великі зміни

На сайті Верховної Ради опублікований законопроєкт "Про накопичувальне пенсійне забезпечення". Інтернет-видання PMG.ua проаналізувало його та подає стисло, які ж нововведення запропонували депутати.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що в Україні мають намір запровадити обов’язкову накопичувальну систему, яка дозволить, якщо висловитись простими словами, збирати додаткові гроші на пенсію кожному індивідуально.

Наразі в Україні вже є приклад функціонування пенсійних накопичень. Реалізовані вони недержавними пенсійними фондами, а відрахування в них здійснюються на добровільній основі.

Читайте також:
Зарплат у конвертах більше не буде: які зміни готують в Україні

Розробленим законопроєктом пропонується встановити обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов’язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь таких найманих працівників.

Роботодавці сплачуватимуть (у разі ухвалення закону – ред.):

  • 1% – у 2023 році,
  • 1,5% – у 2024,
  • 2 % – у 2025 роках від розміру заробітної плати працівників.

Держава буде співфінансувати такі внески на паритетних засадах за рахунок коштів Державного бюджету України. При цьому, розмір єдиного соціального внеску, який сплачується роботодавцем, залишається незмінним, накопичувальний внесок включається до складу єдиного соціального внеску.

Працівник може і більше перераховувати грошей, але це пропонують зробити за його бажанням.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що в разі смерті особи, всі його пенсійні накопичення перейдуть до законних спадкоємців. Також наголошують, що накопичення громадян зберігатимуть від знецінення та впливу інфляції за рахунок їх інвестування в переважно консервативні фінансові інструменти.