Обов’язково подивіться чек у магазині: українцям розповіли про обмани на касі
Покупці в магазині діляться на два типи: одні сумлінно очікують на чек за придбані товари, інші його навіть і не дивляться. Щодо останнього моменту, то дарма. Є ряд ситуацій, коли саме чек допоможе встановити істину.
Звісно, є й третій тип людей, коли за щось значуще та дороговартісне чеки зберігають, а ось при походах за продуктами та іншими дрібними товарами — ні. Але з погляду споживача чеки варто отримувати й обов’язково в них заглядати біля каси.
Уявімо, що ви купляли багато продуктів. Сума вийшла чималенька й утримати все в голові дуже важко. Може виникнути ситуація, коли касирка двічі порахує один і той товар. Саме чек допоможе встановити істину й не переплачувати. Якщо не перевіряти це, то виявити різницю буде складно.
Інший момент: очевидно, багато читачів натрапляли в мережі на повідомленні, коли ціна товару на прилавку не відповідала вартості на касі. Тільки чек дає змогу довести вашу правоту та показати касиру чи адміністратору про невідповідність заявлених та реальних цін.
Третій випадок пов’язаний з якістю товару. Покупець придбав, наприклад, йогурт. Термін придатності був нормальний і ви тільки вдома, коли його відкрили, виявили якісь неприємні сюрпризи. Це може біти цвіль чи інші неприємності з товаром. Довести без чека, що продукт був куплений у саме тому супермаркеті, практично неможливо.
Окрема тема з акціями. На прилавку спагетті позначені ціною, приміром, 25 гривень. На касі вам пробивають їх повну вартість — 50 гривень. Аргумент касира може бути банальним: акція закінчилась, цінник поміняти забули. Насправді це є порушенням і споживач має право поскаржитись на такі дії торгової мережі. Саме чек стане доказом того, якщо ви вирішите написати скаргу.
Це далеко не весь перелік ситуацій, коли чек може добряче виручити при можливому обмані на касі.
Раніше повідомлялось, що до 1 травня українці мають задекларувати доходи.
Більше новин читайте у Viber. Тут лише актуальні теми.