Депутат хоче ввести «податок на бездітність»: скільки пропонує платити тим, в кого немає дітей
Законопроєкт, який в народі вже назвали «податок на бездітність» зареєстровано на сайті Верховної Ради. Розповідаємо, які саме суми хочуть встановити для тих, хто не має дітей, чи має їх один або двоє.
Народний депутат від «Слуги народу» Сергій Гривко кількома днями раніше зареєстрував проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні.
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що за час незалежності кількість населення в Україні постійно скорочується. І так погана ситуація з народжуваністю стала ще гіршою після повномасштабного вторгнення росії.
«В Україні під час війни народжуваність впала до критично низького рівня. Якщо перед війною, мовою статистики, на одну жінку народжувалося 1,16 дитини, то у 2022 році ця цифра становила приблизно 0,9 дітей на одну жінку. А підсумки 2023 року, зазначають демографи, є взагалі катастрофічними — близько 0,7 дитини на одну жінку», — йдеться в тексті пояснювальної записки.
Тому народний депутат пропонує рішення проблеми:
- підвищити державну допомогу при народженні дитини,
- запровадити новий вид державної допомоги сім’ям з дітьми — допомоги на утримання дитини до досягнення нею шестирічного віку,
- запровадити новий вид державної допомоги сім’ям з дітьми — допомоги дитині на майбутнє.
Серед іншого, пропонує народний обранець й платити «демографічний збір». Пропонується запровадити такі ставки збору:
- 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування — для осіб, які не мають дітей;
- 1 відсоток від об’єкта оподаткування — для осіб, які мають одну дитину;
- 0,5 відсотка від об’єкта оподаткування — для осіб, які мають двох дітей.
Платниками «демографічного збору» пропонують зробити всіх фізичних осіб — резидентів України віком від 21 до 58 років. Винятком стануть особи, які мають трьох або більше дітей; особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами не рідше, ніж один раз на 2 роки; особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.
Оновлено о 10:40. Сьогодні стало відомо, що нардеп відкликав законопроєкт.
«Ціную, хто висловився аргументовано і вибачаюсь перед тими у кого цей законопроєкт визвав негатив. Хоча досвід такий був у світі і приносив ефективність», — написав нардеп на своїй сторінці в Facebook.
Раніше видання пояснювало, як військовозобов’язаним оновити облікові дані у ЦНАП.