Яка техніка накручує кіловати, навіть якщо вимкнена: що радять виймати з розетки
Чимало людей помилково вважають, що для економії електроенергії варто лише вимкнути пристрій. Але деяка техніка споживає електрику навіть в стані очікування.
Не просто вимикати прилад, а й виймати вилку з розетки — саме так радять енергетики для максимальної економії. Адже пристрої споживають енергоресурс у стані очікування.
В обленерго назвали головних «пожирачів» електрики та порадили вимикати повністю їх з розетки.
Одними з головних «ненажер» у домі є стаціонарні комп’ютери та ноутбуки. Наприклад, ноутбук із потужністю 50 Вт, працюючи по 8 годин на день, витрачає чимало електроенергії. Навіть у режимі очікування він споживає близько 3 Вт. Тобто за рік це може вилитися в помітні витрати.
Споживачам радять не забувати вимикати монітори, принтери та інші периферійні пристрої, які часто залишаються у «сплячому» режимі. Навіть якщо техніка виглядає вимкненою, вона може продовжувати споживати електроенергію, поки під’єднана до мережі.
До речі, зручним рішенням можуть бути подовжувачі з вимикачем — вони дозволяють легко знеструмити кілька пристроїв одночасно.
Зарядний пристрій, залишений у розетці після зарядки телефона, продовжує споживати енергію. Наприклад, адаптер на 5 Вт у режимі очікування витрачає до 0,25 Вт, а неоригінальні зарядки можуть «тягнути» ще більше.
Тому корисно виробити звичку автоматично вимикати з розетки все, що наразі не використовується.
Раніше видання інформувало, чи варто хвилюватися за побутову техніку після переходу на 230 вольт.