Просте пояснення експерта: чи може згоріти техніка після переходу на 230 вольт

З 1 липня Україна перейде на стандарт напруги 230 вольт. Вже є пояснення, чи нормально працюватиме побутова техніка з новою напругою в розетках.
В Україні з липня офіційно змінять стандарт напруги в електромережах. Замість нинішніх 220 вольт у розетках буде 230 вольт. Про це раніше оголосила Національна комісія, що відповідає за регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
ВІДЕО ДНЯНа перший погляд, така новина може викликати занепокоєння — чи не доведеться купувати нову техніку або платити більше за електроенергію? Однак вже є інформація, що серйозних змін для споживачів не буде.
Як відреагує техніка на перехід
Головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев пояснив, що зміна номінальної напруги не зашкодить побутовим приладам, оскільки більшість із них розраховані на роботу в діапазоні 220-230 В. Багато пристроїв мають ще ширший діапазон — від 100 до 240 В, що дозволяє використовувати їх у різних країнах.
Попри нові допустимі межі напруги — від 207 до 253 В — побутова техніка залишатиметься захищеною, оскільки за міжнародними стандартами допускається відхилення в межах ±10% від номіналу.
РекламаСправжню загрозу становлять не зміни стандарту, а аварійні ситуації — стрибки напруги, проблеми з проводкою, удари блискавки чи відновлення живлення після збоїв. В Україні ці ризики підвищені через воєнні дії, але не через технічні нововведення.
Рані видання розповідало, які два прилади допоможуть уберегти техніку від поломки.