Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В аграрному секторі збільшились обсяги виконуваних робіт

Підвищується небезпека виникнення пожеж (у тому числі масових) у лісах, на торф'яниках та сільгоспугіддях. За результатами проведеного аналізу смертельного травматизму за останні три роки половина...

Підвищується небезпека виникнення пожеж (у тому числі масових) у лісах, на торф'яниках та сільгоспугіддях.

За результатами проведеного аналізу смертельного травматизму за останні три роки половина кількості потерпілих пов'язана з вирощуванням зернових, технічних та решти культур, що належать до інших класів рослин.

На липень-серпень припадає понад 25 відсотків тяжко травмованих, в т.ч. смертельно, в загальній кількості потерпілих у сільському господарстві.

Найчастіше (понад 40 відсотків) нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах.

З видів подій, при настанні яких трапились нещасні випадки зі смертельними наслідками, переважають наїздина потерпілого (понад 20%), падіння потерпілого (близько 25%), дорожньо-транспортні пригоди внаслідок порушення правил дорожнього руху (понад 40%) та пожежі(близько 3%).

Першопричинами нещасних випадків є порушення трудової і виробничої дисципліни, недоліки під час навчання безпечним прийомам, порушення правил дорожнього руху, допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці, і невиконання вимог інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, а також технічні причини: конструктивні недоліки, недосконалість технологічних процесів, незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання.

При збільшенні тривалості робіт протягом доби необхідно забезпечити належні умови праці працюючих в польових умовах з виконанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.

Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму та профзахворювання в попередні 5 років та враховуючи рекомендації комісій по розслідуванню нещасних випадків на виробництві, дієвими заходами профілактики можуть стати:

- зміцнення трудової та виробничої дисципліни;

- організація інструктування, навчання з охорони праці та профвідбору;

- забезпечення безпеки машин, сільськогосподарської техніки та виробничого обладнання;

- передбачення технологічної перерви для працюючих протягом 30-40 хвилин після кожних 3-4 годин роботи зі встановленням оптимального графіку обідньої перерви;

- проведення медичного обстеження;

- забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту;

- забезпечення дійового контролю та нагляду за охороною праці;

- дотримання правил дорожнього руху;

- забезпечення виконання вимог пожежної безпеки

Зазначені та подібні заходи не вимагають від господарників якихось значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, і в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров'я працюючих, зменшенню матеріальних і моральних збитків.

Мукачівська РДА