За рік доходи закарпатців зменшились на 30 відсотків
У липні 2015 року на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку було зайнято 168,1 тис. штатних працівників, середня номінальна заробітна плата їх склала – 3534 грн, що на 1,6% менше, ніж у червні поточного року та на 18,8% більше ніж у липні 2014 року.
Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,9 раза перевищувала рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 грудня 2013 року встановлена мінімальна заробітна плата – 1218 грн, однак на 19,5% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у липні склали 22,07 грн проти 26,47 грн в середньому по Україні, – пише Головач О.Л., начальник відділу статистики праці Головного управління статистики у Закарпатській області..
Продовжує спостерігатися міжгалузева диференціація в рівнях оплати праці. Найбільш оплачуваними в області у липні 2015 року були працівники підприємств транспорту, складського господарства, організацій фінансової та страхової діяльності, а серед видів економічної діяльності промисловості – підприємств по виробництву хімічних речовин і хімічної продукції, комп’ютерів, електронної та оптичної продукції: розмір оплати праці у цих видах діяльності перевищив середній по економіці області від 22,7% до 71,3%.
Разом із тим значно нижчим є рівень оплати праці у працівників підприємств, діяльність яких пов’язана з поштовою та кур’єрською діяльністю, адміністративним та допоміжним обслуговуванням, які зайняті у сфері тимчасового розміщування й організацією харчування, підприємств сільського господарства, будівельних організацій, установ охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, в організаціях, що займаються операціями з нерухомим майном. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 51,4–74,2% середнього показника, який склався в економіці області.
Також залишається низькою заробітна плата працівників підприємств по виробництву іншої неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, по виготовленню виробів з деревини, виробництву паперу та поліграфічної діяльності, по водопостачанню, каналізації, поводженню з відходами. Співвідношення рівня оплати праці в зазначених видах діяльності з середнім по промисловості області не перевищувало 70%.
Протягом липня 2015 року одному штатному працівнику оплачено в середньому 160 год., з них відпрацьовано 121 год. (по Україні – 131 год.).
Для виконання у липні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 96,7% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 0,6 тис. працівників, або 1,5% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.
Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у липні 2015 року порівняно із червнем знизилась на 1,0% та порівняно з липнем 2014р. – на 26,7%