Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Україні можуть сильно підняти штрафи за борги з комуналки й забирати права

В Україні пропонують за борги по комуналці в 20 разів збільшити пеню (зараз 3,6%, а може стати від 20 до 50%) і відбирати водійські посвідчення.

Про це йдеться в законопроєкті №3613, який зареєструвала група народних депутатів від "Слуги народу". Зараз за рішенням виконавця в українців можуть забрати в рахунок боргу частину зарплати, а якщо новий документ підтримає парламент, то заарештовувати дохід зможуть і за борги по комуналці. З офіційної зарплати можуть забирати 50% в рахунок погашення боргу.

Читайте також:
Кого позбавлять субсидій, а кого змусять повернути гроші: роз’яснення

"Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці зі сплати аліментів та перевищення встановленої Кабінетом міністрів України загальної суми заборгованості по житлово-комунальним послугам", – йдеться в документі.

Крім того, згідно з документом, додатково за борги по комуналці доведеться платити штрафи (зараз, відповідно до закону про житлово-комунальні послуги, є тільки невелика пеня).

  • якщо борг більше року – штраф в розмірі 20%,
  • якщо борг від двох років – штраф в 30%,
  • борг від трьох років і більше – штраф в 50%.

Наприклад, якщо ви три місяці поспіль не платите за комуналку і відмовляєтеся підписувати договір реструктуризації, будьте готові, що у вас можуть заарештувати частину зарплати, забрати житло в рахунок боргу.

Нововведення набудуть чинності (якщо їх підтримають парламентарі) вже з 1 жовтня. З цього числа будь-який борг підлягає реструктуризації. Простіше кажучи, з комунальним підприємством доведеться домовлятися, як довго і якими частинами повертати гроші. Якщо не зможете домовитися – готуйтеся до покарання.