Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Українців чекають нові ціни на продукти

В Україні можуть знизити податок на додану вартість на хліб, борошно, гречку, яйця, молоко. Так хочуть домогтися здешевлення цих та інших соціально значущих продуктів.

Про це розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький в ефірі каналу "Україна 24". Він прокоментував внесений до Верховної Ради відповідний законопроєкт.

"Є кілька обговорень, яким повинен бути перелік. Сьогодні є вже затверджений, де відбувається щоденний моніторинг цін. Це базові продукти, з яких можна починати. До них відносяться хліб, батон, борошно, гречка, вівсянка, пшоно", – зазначив чиновник.

Читайте також:
Ціни на газ у червні перерахували для всіх українців: опубліковано повний список тарифів

Також, додав він, є фактично базові продукти, такі як цукор, м’ясо птиці, яйця, і базові молочні – молоко, сметана, масло. Саме з цих трьох категорій, найімовірніше, й буде розпочинатися розгляд законопроєкту в Раді.

Висоцький підкреслив, що тільки за результатами ухвалення проєкту закону можна буде оцінювати його ефект для споживачів, враховуючи, що буде менше надходжень до бюджету.

"Головна мета, і виробники її підтримують, – щоб ціни знизилися, і споживачі за тих само витрат збільшили своє споживання", – підсумував він.

Зазначимо, що йдеться про законопроєкт №5425-2, яким пропонується знизити ПДВ з 20% до 14% на низку соціально важливих продуктів в Україні. Авторами документа виступила група народних депутатів від різних фракцій.

Водночас директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що в червні ціни на продукти будуть як і раніше рости. Прогнозується подорожчання не на все продовольство, проте основні тенденції, що встановилися на українському ринку, поки збережуться. Вартість продуктів із овочевої групи досить висока і залишатиметься такою принаймні до кінця другої декади червня.