Яке сьогодні церковне свято, народні прикмети і традиції 8 липня
8 липня православні вшановують пам’ять преподобномучениці Февронiї, дiви (бл. 304). Благовірних князя Петра, в чернецтвi Давида, i княгині Февронiї, в чернецтвi Єфросинiї, муромських чудотворцiв.
Петро і Февронія були канонізовані на церковному соборі 1547 року як місцевошановані святі.
Петро був князем Муромським. Февронія була простою дівчиною з невеликого села Лагідно, що знаходилось в Рязанськії землі. Дівчина вилікувала тяжкохворого князя, натомість взяла слово, що князь з нею одружиться. Той змушений був дати слово і дотриматися його. Втім, дівчину не вподобали бояри і стали вимагати від Петра з нею розлучитися. Втім, князь так і залишився з Февронією.
У похилому віці вони прийняли чернечий постриг у різних монастирях з іменами Давид (Петро) і Єфросинія (Февронія). Вони заповідали поховати їх разом. Померли вони в один день і годину. Визнавши поховання в одній труні несумісним з чернечим званням, їхні тіла поклали в різних обителях, але наступного дня вони опинилися разом. Поховані були подружжя святих в соборній церкві міста Мурома на честь Різдва Пресвятої Богородиці, зведеної над їхніми мощами за обітницею царем Іваном Грозним в 1553 році.
Народні прикмети і традиції:
- Заведено молитися саме їм про сімейний добробут.
- Цього дня багато закоханих пар беруть шлюб чи влаштовують заручини, бо вважається, що такі пари житимуть у злагоді.
- 8 липня парафіяни відвідують служби, сімейні пари просять про добробут. Ті, хто вступають у шлюб, просять благословення.
- Незаміжні дівчата ворожать на суджених.
- Вважалося, що якщо купець на Петра і Февронію відпрацює весь день у крамниці пліч-о-пліч з дружиною, це принесе його родині благополуччя.
- Якщо в небі видно ластівок, то літо буде сонячним.
- Якщо чути глухий грім, то найближчі дні буде дощити.
Що не можна робити цього дня:
- Не можна сваритись.
- Не можна зловживати спиртним.
- Не можна ходити босоніж по росі.
- Не можна прибирати вдома.
Раніше видання розповідало про свята у липні.