Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Голова Львівської ОДА запропонував написати Конституцію Карпат

Голова Львівської ОДА запропонував написати Конституцію Карпат

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк запропонував створити Конституцію Карпат – де б виписали усі засади, на основі яких можна було б вести бізнес та зберігати гори. Ідею...

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк запропонував створити Конституцію Карпат – де б виписали усі засади, на основі яких можна було б вести бізнес та зберігати гори. Ідею створення Конституції Карпат Михайло Костюк озвучив під час пленарного засідання “Розвиток Карпат”, яке відбулося в межах ХХІІ Міжнародного економічного форуму у Криниці (Республіка Польща).

За словами Михайла Костюка, прикарпатські території України готові співфінансувати мікропроекти, пов’язані із розвитком і збереженням Карпат.

“Важливо зберегти ці унікальні гори та забезпечити екологічний баланс. Сьогодні карпатські території дійсно потребують бізнесу і розвитку, адже там, на жаль, присутній фактор бідності. На рівні регіону ми готові співфінансувати проекти, пов’язані із розвитком Карпат, однак для їх серйозного втілення потрібна і добра воля Євросоюзу. Спільними зусиллями можемо отримати добрий результат”, - наголосив керівник облдержадміністрації.

Присутній на Форумі голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, у свою чергу, озвучив пропозицію створення Інституту Карпат. На його думку, такий інститут має функціонувати на двох рівнях: міжрегіональному і міждержавному.

«Інститут Карпат можна фінансувати за рахунок місцевих бюджетів. Це був би перший етап. Напрацювати програму і реалізувати проекти збереження Карпат спільно з країнами, де розташовані гори. Адже Карпати – це сьогодні власність усієї Європи, це живий організм, який ми повинні спільно захистити», - зазначив Михайло Вишиванюк.

Він також додав, що наступним етапом розвитку Інституту Карпат мала б стати угода про співпрацю на рівні парламентів країн ЄС і України, а сам інститут мав би бути розташований у польському місті Жешув.

Львівська ОДА