День святого Володимира 2022: що сьогодні не варто робити
День пам’яті великого князя Володимира щороку святкують 28 липня. На цю дату також випадає День хрещення Київської Русі.
Саме Володимир Великий увійшов в історію як Хреститель Русі, за що церква вшановує його в лику рівноапостольних святих. Про головні традиції та прикмети свята читайте в матеріалі.
Хто такий Володимир Великий
Князь Київський Володимир Великий був сином Святослава Ігоровича та онуком княгині Ольги, яка першою з правителів Київської Русі прийняла християнську віру.
988 року Володимир прийняв хрещення за грецьким обрядом, отримавши ім’я Василь. Князь утвердив християнство по всій Русі, оголосивши його державною релігією. Саме він збудував Десятинну церкву та заснував Київську митрополію Константинопольського патріархату.
Що потрібно зробити в День святого Володимира
28 липня православні відвідують церкву, щоби помолитися святому Володимиру. Князь вважається заступником працівників силових структур, також його просять про зцілення різних недуг, зокрема хвороб очей.
Усіх чоловіків з ім’ям Володимир 28 липня вітають із днем ангела.
Що не можна робити в День святого Володимира
У народі на Володимира намагалися не працювати, щоб "грім не вбив" і не почався мор худоби. Також, згідно з народними прикметами, 28 липня не можна жати хліб і взагалі виходити працювати в полі.
Той, хто порушить таку заборону, нібито може зустріти примару чи видіння. Як і будь-яке інше християнське свято, особливо важливо не допускати конфліктів, поганих думок, слів і справ.