Європейський успіх: закарпатські громади розвивають співпрацю з данським муніципалітетом
Закарпатські громади активно розвивають партнерські відносини з муніципалітетами багатьох країн ЄС. І серед них не лише громади сусідніх європейських держав.
Так, представники Горінчівської, Ясінянської та Свалявської громад взяли участь в ініціативі «Мости довіри», яка діє за підтримки Програми U-LEAD з Європою. І завдяки цій можливості вони, як і представники ще 6 громад з Івано-Франківської та Чернівецької областей, відвідали муніципалітет Гульборгсунн (Данія).
Саме тут, у цій країні представники українських громад дізнавались про досвід асоціацій, комунальних установ та бізнесу партнерського муніципалітету.
Голова Горінчівської громади Михайло Калинич розповів, що співпраця з данським муніципалітетом вже триває близько двох років. «Спочатку це були онлайн-зустрічі з ознайомленням громад між собою та презентаціями. А вже навесні цього року співпраця вийшла в офлайн-формат. І ми відвідали наших партнерів у Данії», — зазначив Михайло Калинич.
У муніципалітеті Гульборгсунн проживають близько 60 тисяч мешканців. І в цій громаді налічується 13 комунальних і 4 приватні школи, 6 бібліотек та 25 садочків.
За його словами, представники муніципалітету Гульборгсунн показали свою відкритість в роботі з місцевими мешканцями. «Під час прийняття певних важливих рішень муніципалітет постійно консультується з представниками місцевих асоціацій, підприємцями і т. д. Тобто, місцева влада чує кожного мешканця громади і дає зрозуміти, що кожен у цій спільноті є важливим», — мовив голова Горінчівської громади.
Крім того, делегація громад з України запам’ятала і роботу муніципалітету в сфері охорони навколишнього середовища. Зокрема, у питанні поводження з твердими побутовими відходами. «Разом із суміжним муніципалітетом данська громада Гульборгсунн створила завод з переробки відходів, робота якого покриває ці дві місцевості. Приємно вразила і сама культура поводження зі сміттям самих місцевих мешканців», — сказав Михайло Калинич.
Крім того, голові згаданої закарпатської громади запам’яталось і ставлення данців до себе та своєї громади: «Місцеві жителі, хоч і живуть у достатку, у країні з розвиненою економікою, але вони надзвичайно скромні і доброзичливі. Також приємно здивувала велика кількість флагштоків з національним прапором. Вони не лише народ, який любить свою країну, але і надзвичайно щиро підтримують Україну».
Загалом, Горінчівська громада і надалі планує розвивати успішну співпрацю з європейськими партнерами, і творити реформи на місцевому рівні завдяки досвіду, який отримали в розвинених країнах.
Нагадаємо, французькі благодійники передали Україні мобільний шпиталь.