Валерій Залужний розповів, що потрібно для перемоги над росією
Зараз повномасштабна війна переходить на новий етап — «позиційне протистояння», статистичний та виснажливий бій.
Це піде на руку росії, тому що дозволить ворогові поновити свій військовий потенціал, але загрожуватиме українським військовим.
Про це розповів Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний в інтерв’ю виданню The Economist.
Що потрібно для перемоги над ворогом
Залужний детально пояснив, що саме потрібно зробити для якнайшвидшої перемоги України над ворогом.
- Найважливішою складовою є досягнення переваги в повітрі, адже контроль над небом дуже необхідний для успішних наземних операцій. За словами Залужного, перевага росії у повітрі ускладнила просування ЗСУ вперед. Україна повинна наносити масовані удари з використанням дронів, збивати ворожі безпілотники, треба глушити російські авіабомби, засліплювати теплові камери ворожих безпілотників.
- Другий пріоритет — покращення ведення радіоелектронної боротьби (РЕБ) з наших безпілотників. Варто глушити сигнали ворожого зв’язку, адже це «ключ до перемоги» у війні дронів. Залужний наголосив, зо ЗСУ терміново потрібний доступ до електронної розвідки від наших союзників.
- Третє важливе завдання — контрбатарейна боротьба. Адже у сучасній війні артилерійський та ракетний вогонь становить 60-80% усіх військових завдань. Треба створити власні місцеві поля GPS — використовуючи наземні антени, а не лише супутники — «щоб зробити наші високоточні снаряди більш точними перед обличчям російських перешкод». Крім того, Залужний закликає іноземних партнерів надіслати ЗСУ більш якісне артилерійсько-розвідувальне обладнання, яке може виявляти російські гармати.
- Четверте завдання полягає у розмінуванні — для цього необхідні сучасні датчики, які розпізнають імпульси світла для виявлення мін у землі.
- П’ятий пріоритет полягає у тому, що варто нарощувати резерви ЗСУ. Головнокомандувач ЗСУ уточнив, що вже діє єдиний резерв призовників. Треба розширювати категорії громадян, які можуть бути призвані по мобілізації. Крім того, запроваджуватимуть «бойове стажування» — розміщення тих, хто був нещодавно мобілізований, у передових підрозділах для якнайкращої підготовки.
Валерій Залужний наголосив, що тривала війна несе колосальні ризики для ЗСУ, тому завдяки вищеперерахованим крокам «треба вирватися з цієї пастки».