У найстарішому храмі на Мукачівщині провели міжконфесійний молебень за загиблими воїнами 128-ої бригади
На Закарпатті триває триденна жалоба за загиблими військовими зі 128-ої громади, яку оголосили 6 листопада.
Сьогодні, 8 листопада, на третій день жалоби, у селі Щасливе, що входить до Івановецької громади, провели міжконфесійний молебень за загиблими воїнами 128-ої бригади.
Міжконфесійний молебень провели за проханням відомого туризмознавця, професора з окопів, майбутнього Посла України в Угорщині Федора Шандора. Панахида відбулась у найстарішій дерев’яній церкві Мукачівського району — храмі святого Архістратига Михаїла, яку наразі реконструюють.
Вшанувати пам’ять загиблих бійців прийшли депутати Закарпатської обласної ради, які власним коштом реконструюють церкву — Іван Петрович Дуран та Георгій Андрійович Горват. Також до міжконфесійного молебню долучились духовенство, керівництво громади, місцеві мешканці та прихожани храму.
До слова, реконструкція найстарішого дерев’яного храму вже на фінальній стадії. Наразі роботи тривають, аби церковна громада, яка зберегла церкву, змогла проводити богослужіння в оновленому храмі. У церкві, до речі, зберігся унікальний іконостас та кам’яний престол. Зовні храм вкритий дерев’яним ґонтом, який виготовляється вручну.
Для того, аби унікальну релігійну пам’ятку у мальовничому селі Щасливе змогли побачити якомога більше вірян та туристів, Федір Шандор представив ідеї з розвитку туризму у селі на Мукачівщині. Зокрема, йшлося про створення піших та велосипедних маршрутів. Також обговорили ідею облаштування в Щасливому старого села, аби кожен охочий зміг побачити не тільки найстаріший дерев’яний храм району, але й старе село, з будинками та господарськими спорудами, притаманними цій громаді.
Нагадаємо, докладно про реконструкцію храму, який входить до найцінніших пам’яток закарпатської дерев’яної архітектури, видання писало тут.