Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Перший в Україні кабінет інфузійної терапії відкрили у Закарпатті (ВІДЕО)

Перший в Україні кабінет інфузійної терапії відкрили у Закарпатті (ВІДЕО)

Перший в Україні кабінет інфузійної терапії для інтенсивного амбулаторного лікування хворих на туберкульоз відкрито в Ужгороді в Закарпатському обласному територіально-медичному об’єднанні...

Перший в Україні кабінет інфузійної терапії для інтенсивного амбулаторного лікування хворих на туберкульоз відкрито в Ужгороді в Закарпатському обласному територіально-медичному об’єднанні «Фтизіатрія» .

Сучасне приміщення облаштоване без жодної копійки бюджетних коштів. Благодійні організації спільно з науковцями та медиками закладу, усвідомлюючи необхідність розвитку європейського підходу до лікування небезпечної хвороби, залучили необхідні кошти. І вже найближчим часом перші пацієнт зможуть отримувати курси амбулаторного інтенсивного лікування. Переваги беззаперечні: суттєво скорочується сам термін лікування, зменшуються витрати на одного пацієнта, хворий має можливість перебувати вдома з родиною.

За словами начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Василя Скрипа, впровадження стаціонар-альтернативних методів лікування хворих – один із напрямків реформування медицини. «Однак, стаціонарні заклади і надалі будуть розвиватися як в Ужгороді на базі ОКТМО «Фтизіатрія», так і в Нижній Апші Тячівського району, де будується сучасна протитуберкульозна лікарня. Місце розташування ще одного закладу поки вирішується. Розглядається два варіанти: Берегівщина або Виноградівщина», -зазначив очільник медицини краю .

Заплановано, що завдяки оптимізації та перепрофілюванню буде скорочено 250 стаціонарних протитуберкульозних ліжок і звільнені кошти будуть спрямовані на розвиток сучасних технологій, обладнання, на раннє виявлення та ефективне лікування туберкульозу.

Як розповіла представник асоціації з інтенсивного лікування інфекційних захворювань «INCURE» Тетяна Спринсян, ідея відкриття інфузійного кабінету не нова, адже амбулаторне лікування, наприклад, онкозахворювань, вже широко розповсюджено у світі. Щодо туберкульозу, то ця практика нова не тільки для України, але й для Європи. Щоб запровадити цю методику лікування, науковці зв’язалися із профільним інститутом в Нью-Джерсі (США), де така практика вже існує. За словами провідного наукового співробітника, завідувача фтизіопульмонологічного відділення Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського Михайла Кужка інтенсивне інфузійне лікування хворих на туберкульоз допомагає знизити до мінімуму період коли хворий є небезпечним для оточуючих і пришвидшити процес одужання.

«Не чекати бюджетних коштів, а вирішувати проблемні питання медицини залучаючи альтернативне позабюджетне фінансування», - так налаштовані виноградівські активісти із благодійної організації «СОС». За словами очільника організації Володимира Шевчука, зараз в районі немає сучасної протитуберкульозної лікарні, яка б могла вирішити нагальні питання лікування туберкульозу і саме тому їх організація підключилась до розробки нового проекту«Протидія туберкульозу», який буде реалізовуватися за підтримки партнерів із Польщі та Білорусії.