Сучасні діти таке не вивчають: 3 шкільні предмети часів СРСР, яких зараз немає у школах
Сучасні школярі часто навіть не здогадуються, які предмети вивчали у школах за часів СРСР. Проте українці, яким далеко за 40 років, не забули, якою була шкільна система в часи Радянського Союзу.
Українці добре пам’ятають, як вчителі ставили оцінки і які предмети вони вивчали у школах. До речі, деякі з цих шкільних предметів взагалі зникли зі шкільної програми у наш час. Сучасні школярі вивчають геть інші дисципліни. Та й сама навчальна програма складена зовсім інакше. Отож розповімо про 3 шкільні предмети часів СРСР, яких зараз немає.
Каліграфія
У часи СРСР у школах був такий предмет як каліграія або ж чистописання. Цей предмет вважали необхідним для будь-якого радянського школяра. Спочатку писали пером та чорнилом. Це тривало до кінця 60-их років. А коли винайшли кулькову ручку, то процес значно спростився. Під час уроків каліграфії акцент робили не на гарному написанні літер, а на швидкість письма. Тобто враховували, як швидко учень може викладати інформацію у письмовому вигляді.
Креслення
Для радянських школярів це був один із найбільш цікавих предметів. Справа в тому, що після війни в СРСР почали відбудовувати заводи, школи, підприємства, лікарні, житлові будинки тощо. А от без знань у галузі інженерії та архітектури, відбудовувати будівлі було важко. Тому в Радянському Союзі вважали, що кожен школяр має вміти креслити і опанувати цей предмет. У наші часи у школах України креслення вже не вивчають.
Астрономія
Політ Юрія Гагаріна в космос став неабиякою подією для СРСР. Також зіграли роль і космічні перегони Америки та Радянського Союзу. Тому у школах вивчали астрономію. Одразу після розпаду СРСР астрономія, як шкільний предмет, залишилася. Але найчастіше складалася саме із теоретичних знань. Зараз астрономію учні старших класів вивчають не як окремий предмет, а лише як частину шкільної програми з фізики.
Нагадаємо, раніше видання писало про те, скільки коштують старі монети часів СРСР і чи можна продати цінні копійки дорого.