Українців, які народилися до 1991 року, лякають новим правилом стосовно одного документа
Громадяни України, які народилися до 1991 року, мають ще радянське свідоцтво про народження. Чи правда, що його потрібно зараз замінити в обов’язковому порядку?
У мережі можна знайти інформацію, мовляв, документ, який видали ще при СРСР, потрібно замінити на новий. Але фахівці спростовують таке твердження.
Свідоцтво про народження, незалежно від дати його видачі, є чинним документом. Обов’язкової вимоги його заміни немає. Оновлюють документ переважно в тому разі, якщо в ньому є помилки або ж сам папір зіпсований. Також замінюють, коли сам документ сильно постарів з часом і не видно штампи та підписи.
Ще можна згадати випадки стосовно помилок. Наприклад, у деяких прізвищах, іменах чи по-батькові вписана буква «и», хоча мала бути українська «і». Вже в часи незалежності цю помилку виправляють і тому замінюють свідоцтво про народження.
Як правило, згаданий документ потрібно оновлювати для отримання ряду послуг за кордоном. Є країни, де документи радянського зразка не приймають. Можуть вимагати апостиль або чинні українські документи.
До речі, апостиль сильно подорожчав із травня 2025 року. Раніше видання публікувало нові ціни.