Легендарний книговидавець Закарпаття зустрів столітній ювілей

Знаний громадський діяч краю відсвяткував 100-річчя.
Знаний журналіст і редактор Борис Гвардіонов поповнив лави довгожителів Закарпаття. Багаторічний керівник державного видавництва «Карпати» розміняв перше століття життя.
Як інформує Закарпатська ОДА, привітати книговидавця приїхали заступник очільника адміністрації Юрій Гузинець та заступник голови обласної ради Андрій Шекета. За вагомий внесок у культурне та громадське життя краю ювіляру вручили нагрудний знак «За розвиток Закарпаття».
Борис Гвардіонов народився у Дніпрі. Проте, саме найзахідніший регіон України став домівкою діяча. Свій професійний шлях він розпочав у редакціях обласних газет, де працював журналістом, редактором і автором досліджень про видатних закарпатців. Майже два десятиліття ювіляр керував «Карпатами».
Ще три десятиліття Борис Гвардіонов присвятив роботі в архівах над історією краю і пам’яті про його людей. Його стараннями вдалося зберегти правду про полеглих земляків у Другій світовій війні, жертв концтаборів і новітніх героїв АТО в томах «Книги Пам’яті» та «Книги Скорботи».
Нагадаємо, нещодавно визначили лауреатів літературної премії в Ужгороді.