Ужгородські старійшини стурбовані останніми подіями в обласному центрі (ФОТО)
Ситуація в обласному центрі нездорова й із неї треба виходити – в інтересах громади. Ця теза була основною на зустрічі, на яку голова ОДА Василь Губаль запросив Раду старійшин – колишніх керівників Ужгорода.
У розмові Василя Губаля з Емілом Ландовським та Емілом Поповичем кожен висловив своє бачення стану справ в обласному центрі, інформує прес-служба Закарпатської ОДА.
Голова ОДА, характеризуючи вчинки депутатського корпусу, наголосив: люди, яких обрали городяни, не мають права так поводитися.
"На мою приватну думку, найкраще, що би вони могли зробити – це скласти мандати і піти на вибори. А нехай вже ужгородці визначаться – кому довірити владу в місті. Сама ситуація підводить Ужгород до виборів – і міського голови, і міської ради. Я ж, окрім політичних, бачу ще й господарські питання – проблеми з водоканалом, обленерго, ремонтом доріг, фінансові справи, де змушена втручатися область… Кажу відверто: спілкуючись із владою інших міст обласного підпорядкування, я бачу, що керівники відчувають пульс своїх міст, громади, їх очікування. А от в Ужгорода цього нема. Це особливо прикро в час, коли нам тут найбільше потрібен спокій, і наші хлопці, які воюють на Сході, мали б відчувати, що вдома все гаразд" – сказав Василь Губаль.
Він розповів, що від учасників АТО з Ужгорода є більше ста заяв на отримання земельної ділянки, на що вони мають право. Втім, міська влада переспрямувала їх на область з відмовою – мовляв, землі нема.
Також керівник області дорікає: міська влада не зустрілася з представниками громадськості, не почула їх.
"Я з самого початку підтримував Майдан і його прагнення. Люди, які пішли на цей протест до влади Ужгорода – стояли на Майдані – і тут, і в Києві. Їх треба було вислухати, а не ховатися від них. Відтак учасники протесту мусили прийти до обласної влади, й просили нас звернутися до Президента з вимогою розпуску Ужгородської міської ради. Я не маю для цього законних підстав, і ми будемо виносити цю пропозицію на сесію обласної ради. Наразі ж як закарпатець, як людина, яка має досвід роботи в місцевому самоврядуванні, я звертаюся до депутатів обласного центру – підіть самі, майте гідність" – зазначає голова ОДА.
Старійшини, які мають чималий досвід керівництва містом, і були "у керма" в складні часи змін, прикро вражені справами в Ужгороді.
Так, Еміл Ландовський наголошує: колись пишалися Ужгородом – він був взірцем із благоустрою, озеленення, краси і чистоти, а нині – суттєво відстає. Прикро. Він повідомив: зустрічалися із попередніми керівниками міста і області (ще дореволюційних часів) й обговорювали кроки, що потрібно здійснити для розвитку міста.
"Ми дали багато пропозицій. Зокрема, щодо приведення до порядку історичного центру, інших справ. Виконання – нуль" – каже Еміл Федорович.
Еміл Попович акцентує:
"Відбувається занадто швидка і малозрозуміла людям зміна керівництва Ужгорода. Ми з колегою були на сесії міської ради, й побачили, що увага віддається лише питанням, в яких зацікавлені самі депутати, а не жителі Ужгорода. Не йдеться про інтереси міста, а лише про приватні вигоди".
Еміл Михайлович також відзначив, що в різні роки неодноразово пропонували ідеї щодо залучення в Ужгород інвестицій. Але результатів так і не бачать.
"Схоже, в них нема інших мотивів для прийняття рішень, крім особистого зацікавлення" – говорить екс-мер. І підсумував: "Влада міста має бути тою силою, навколо якої об'єднається, згуртується громада. Але цього не відбувається. Що ж , будемо розраховувати на здорові сили" – сказав Еміл Попович, відзначивши, що пропозиція, з якою вчора прийшли люди до обласної влади, є слушною, як і заклик Василя Губаля до депутатів міськради скласти мандати.
Керівник краю, своєю чергою, висловив готовність до діалогу з владою Ужгорода – якою б вона не була:
"Якби я бачив, що є готовність до конструктиву, що вони готові діяти в інтересах людей, я б мав діалог і працював із ними, незважаючи на прізвища і політичні аспекти. Але цього – нема".
Відтак колишні керівники Ужгорода обговорили з головою ОДА конкретні пропозиції стосовно розвитку Ужгорода – в тих аспектах, де потрібна участь обласної влади: це і питання реконструкції об’єктів історичного центру, культурної спадщини, пов’язані із туризмом та рекреацією, привабливістю міста тощо. Керівник Закарпаття, висловивши сподівання на те, що колапс із міською владою таки розв'яжеться, задекларував намір сприяння обласної влади у потрібних для Ужгорода проектах та загалом підтримку громади обласного центру.