Кандидат у нардепи Василь Ковач непрямо підкуповував виборців під час святкувань Дня Ужгорода, - ОПОРА
27-28 вересня обласний центр відзначив День міста. На деяких заходах ведучі публічно озвучували ім’я кандидата у народні депутати України від одномандатного округу №68 Василя Ковача. Останній є чинним нардепом від цього ж округу (до Верховної ради України пройшов як представник Партії регіонів).
Зокрема, підчас благодійного аукціону, що пройшов у центрі міста на площі Театральній, Василя Ковача назвали партнером, повідомляє закарпатська "ОПОРА".
Під час відкриття велосипедної карти міста народного депутата Василя Ковача назвали меценатом і зробили відповідний надпис на розмальованій стіні пасажу. Того ж дня, 28 вересня, невстановлені особи перекреслили на стіні слово «меценат», а 29 вересня надпис з ім’ям кандидата взагалі замалювали фарбою.
У виборному штабі Василя Ковача проігнорували прохання спостерігача ОПОРИ пояснити, у чому саме на святкових заходах в Ужгороді полягало «партнерство» та «меценатство» Василя Ковача.
Один із організаторів проведення благодійного аукціону в одній із тем обговорення у соціальній мережі «Фейсбкук» написав: «Ми за 2 дні акції для міста зібрали з людей разом з аукціоном 2000 грн, в той час коли один Ковач виділив на свято понад 10 000 грн приблизно за 1 годину».
Згідно з частиною 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.