В Ужгороді лише одна аптека видає безкоштовно ліки воїнам-інтернаціоналістам
У понеділок, 17 лютого, під керівництвом голови обласної адміністрації Олександра Ледиди відбулася нарада, на якій обговорено шляхи вирішення нагальних проблем колишніх воїнів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій. Участь у нараді взяли заступник керівника краю Павло Черевко, очільник Закарпатської обласної Спілки ветеранів війн Михайло Куцкір, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, начальники обласних управлінь та департаментів.
Минулого тижня під час зустрічі з представниками афганських організацій було порушено ряд проблем, з якими стикаються закарпатські воїни-інтернаціоналісти. Серед них – значна кількість коштів, яку сплачують їхні родини за електроенергію, у зв’язку переходом на автономне опалення. Основна проблема – декому з пільговиків досі не виготовлено технічної документації на обладнання, тож користуватися пільгами ті не можуть. Для вирішення цього питання, попередньо буде складено список людей, які досі залишаються без документації та кошторис на виготовлення техумов.
Наступне на порядку денному - питання забезпечення ліками. Колишні воїни-інтернаціоналісти, які живуть в обласному центрі, мають можливість отримати безкоштовні ліки тільки в одній аптеці. Тож часто пільговикам доводиться вистоювати довгі черги, щоб отримати прописані медикаменти. Інколи їх взагалі не вистачає для всіх. За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Романа Шніцера, наразі попит на ліки справді перевищує пропозицію. Тож, для повного забезпечення медичними препаратами, фінансування, у разі потреби, здійснюватиметься і за рахунок обласної програми.
Що ж до ремонтів квартир, то за словами керівника Закарпатської обласної Спілки ветеранів війн Михайла Куцкіра, не всім вдається зробити капітальні ремонти, як це передбачено законодавством.
У свою чергу Олександр Ледида зазначив:
- Ми повинні йти на зустріч ветеранам, як це передбачають завдання глави держави. Перш за все, потрібно їх інформувати на які пільги, скільки разів на рік, два чи десять вони мають право. Наступне – створити робочу групу, до якої увійдуть, зокрема, і представники громадської організації, яка перевірить житлові умови ветеранів-афганців. Відтак буде складено список тих, людей, оселі яких потребують ремонту. І тоді можна буде приступити до робіт. Потрібно так організувати цю роботу, щоб люди відчули що їм допомогли. Бо є ж різниця, між тим, коли просто газову плиту поміняють і тим, коли відремонтують оселю.
Прес-центр ОДА