Цьогоріч на Закарпатті найбільша задокументована сума хабара складає в області 120 тисяч гривень
З початку року співробітники обласного управління внутрішніх справ здійснили комплекс організаційних та практичних заходів, спрямованих на виконання вимог антикорупційного законодавства держави. Правоохоронці боролися із проявами організованого криміналітету, виявляли факти корупції та отримання неправомірної вигоди.
У системі службової підготовки було вивчено вимоги Законів України „Про засади запобігання і протидії корупції”, „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення». За участю фахівців права та представників судової гілки влади було проведено навчально-методичні семінари і заняття щодо порядку застосування нових антикорупційних законів, організації взаємодії слідчих та оперативних підрозділів, контролюючих органів при виявленні корупційних правопорушень.
За матеріалами працівників УМВС області зареєстровано 26 фактів отримання неправомірної вигоди (хабарництва), з яких 21 факт викрили працівники УДСБЕЗ, 5 – УБОЗу. Найбільша задокументована сума неправомірної вигоди складає в області 120 тисяч гривень. Викрито 21 особу, якій повідомлено про підозру у скоєнні вказаних кримінальних правопорушень, з них: 11 службових осіб органів влади та управління, 7 службових осіб контролюючих органів та інші.
Також за матеріалами працівників УБОЗ та УДСБЕЗ закінчено досудове розслідування та направлено до суду 21 обвинувальний акт з ознаками кримінальної корупції.
Одним із пріоритетних напрямків роботи Управління по боротьбі з організованою злочинністю є виявлення адміністративної корупції. Протягом 9-ти місяців 2013 року складено 26 адміністративних протоколів у зв`язку з вчиненням корупційних правопорушень. Із вказаних протоколів 12 уже розглянуто судами та прийнято рішення: по 11-ти накладено штрафи на загальну суму 2380 гривень, по 1-му прийнято рішення на підставі ст.22 КУпАП. Інші адміністративні протоколи знаходяться на розгляді в судах області.
Корупція — це соціальне явище, і протидія їй має бути комплексною. Міліція виконує більше репресивні функції, але самим лиш покаранням цієї проблеми не вирішити. Нині не всі громадяни охоче звертаються в органи внутрішніх справ із заявами, боячись афішувати факти вимагання грошей, бо не хочуть зайвого «галасу». Мало того, трапляється, що пересічні громадяни й самі спонукають держслужбовців до отримання хабара, бажаючи прискорити отримання якихось дозволів чи прагнучи відкупитися від штрафів, податків, перевірок контролюючих органів тощо.
Тому свідомість наших громадян потребує змін. Адже боротися з корупцією слід спільними зусиллями, які в першу чергу повинні бути спрямовані на зменшення її обсягів, обмеження впливу корупції на соціальні процеси, збільшення ризику для корупціонерів, усунення соціальних передумов корупції тощо.
В разі отримання інформації про корупційні діяння просимо терміново звертатись в УБОЗ УМВС України в Закарпатській області за тел. (0312) 67-30-12.
УБОЗ УМВС України в Закарпатській області