Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В Ужгороді стартувала акція проти водіїв, що займають місця інвалідів

В Ужгороді стартувала акція проти водіїв, що займають місця інвалідів

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів незвичайної соціальної акції, яка незабаром відбудеться в Ужгороді. Йдеться про людей з обмеженими фізичними можливостями, для яких...

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів незвичайної соціальної акції, яка незабаром відбудеться в Ужгороді. Йдеться про людей з обмеженими фізичними можливостями, для яких на парковках відведено спеціальні місця, про що свідчать спеціальні знаки, нанесені на дорожнє полотно. Проте, українські інваліди рідко можуть запаркуватися на цих місцях, бо їх завжди займають здорові заможні (зважаючи на ціну авто) водії.

Отже, в Ужгороді започатковують спеціальну акцію, яка має на меті засоромити тих, хто не розуміє позначок та зрушити цю проблему з «мертвої точки». Вже підготовлені спеціальні магнітні наліпки і ще чимало цікавого.

Ярослав Шафарь, організатор акції розповів, що протягом останніх 2 років зусиллями Ротарі клубу «Ужгород Скала» були обладнані паркувальні місця для людей з особливими потребами. «Нас підтримали підприємці, які облаштували відповідні місця, - каже Я. Шафарь. – Але часто ці місця займають будь-які авто, а інваліди не можуть потрапити навіть до… аптеки. Ініціатива нашої акції пов’язана з тим, що протягом 2 років, відколи обладнані стоянки для інвалідів, там паркуються здорові фізично люди. Тому було прийнято рішення таких водіїв стимулювати відмовитися від подібної шкідливої звички». «Це не зла акція, вона покликана зробити добру справу. Але вона повинна ефективно стимулювати», - поінформував доповідач.

Акція полягає у тому, що діти з реабілітаційного центру «Дорога життя» на автомобілях тих, хто паркується на місцях для інвалідів, наклеюватимуть магнітні наклейки з текстом «Ти зайняв моє місце, забери і мою хворобу!» магнітна наліпка не залишить сліду на авто, не пошкодить його, але, можливо, змусить замислитись. Перший варіант наклейки був більш саркастичний, але зупинилися саме на такому тексті.

Я. Шафарь нагадав, що в Україні ратифікована Конвенція з прав інвалідів, за якою інвалід має право у тому числі на безкоштовний паркінг. Усі стоянки повинні містити до 10 % місць саме на ці потреби. «Вже пройшов перше читання законопроект, згідно з яким штраф за паркінг на місці для інвалідів складатиме 255-306 грн», - додав організатор акції.

Василина Марко, директор Центру соціально-трудової реабілітації «Вибір» зауважила: «Не можемо сказати, що нічого не робиться, бо прийняті дуже хороші закони для людей з обмеженими можливостями. Усі підприємства та установи зобов’язані облаштовувати свою територію місцями для парковки інвалідів. Але, на жаль, закон не виконується. І немає відповідальності. Треба, щоб люди дотримувалися закону, і нам не потрібно буде проводити якісь акції».

В. Марко також додала, що навіть біля міської ради Ужгорода немає значка для паркування авто інваліда. «Починати треба з себе. Як на мене, це дуже позитивна акція з просвітницькою метою», - каже жінка.

Вона також розповіла про інші проблеми, з якими стикаються інваліди. Наприклад, нерідко біля пандусів влаштовані поручні тільки з одного боку, тоді як бувають пошкоджені різні руки – чи ліва чи права. Або ж якщо є доступ для візка на перший поверх будівлі, то вже до другого чи третього не дістатися. Або важко навіть потрапити в окремі кабінети цього ж першого поверху. Крім того, навіть якщо у приміщені облаштований туалет для інвалідів, то часто він просто зачинений на ключ.

На жаль, навіть відреставровані дороги не відповідають потребам людей. Так, нещодавно відремонтована вул. Мукачівська має практично непридатні для інвалідів тротуари. Практично недоступний і вокзал у Чопі – західних воротах України.