Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В Ужгороді обговорили ситуацію з отриманням дозволів від різних установ

В Ужгороді обговорили ситуацію з отриманням дозволів від різних установ

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стала ситуація, що склалася в Ужгороді з отриманням дозволів від різних установ. Йшлося, зокрема, про те, чи легко...

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стала ситуація, що склалася в Ужгороді з отриманням дозволів від різних установ.

Йшлося, зокрема, про те, чи легко пересічному ужгородцю запустити в експлуатацію будинок, чи господарські споруди тощо. Ужгородка Руслана Ткач вже другий рік намагається отримати від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Закарпатській області (начальник Коблик В.Й.) дозвіл ввести в експлуатацію … баню на власній земельній ділянці.

За цей час їй довелося пройти два суди, численну кількість перевірок. Вищий адмінсуд України підтвердив правомірність всіх документів, не бачать проблем й інші дозвільні установи. Проте обласна інспекція, в особі Коблика В.Й., за словами ужгородки, вперто переслідує її.

На прес-конференції Руслана Ткач розповіла, що змусило її звернутися аж на гарячу урядову лінію і чи легко діяти в Україні у правовому полі.

«Я отримала усі необхідні дозволи для зведення бані на власній земельній ділянці, але чиновники, з незрозумілих причин виконуючи волю незадоволеного сусіда, дійшли аж до рішення знести баню. Вищий адмінсуд довів, що дії інспекції неправомірні. Але справа триває вже кілька років, я маю значні збитки через це, а правди домогтися складно через людей, які просто «кладуть палиці у колеса», - розповіла Р. Ткач. Що цікаво, що підштовхнув до такого «переслідування» Інспекцію, на думку Руслани Ткач її власний сусід «через дорогу» – Іван Дан. «Він звів на власній території автомайстерню, захаращив все навколо сміттям. А моя власна територія йому заважає, - каже ужгородка, - При цьому Дан І. «фінансує» всі поїздки по судових інстанціях та написання скарг по даній справі юристом Інспекції - Михайлом Цапом».

«Прошу журналістів розповісти, як перешкоджають людям посадовці. Ми змушені звертатися до уряду та прокуратури у пошуках справедливості. Надіюся на підтримку людей, які опинилися у такій же ситуації і не можуть вплинути на неправомірні дії тих, хто впевнений у власній безкарності», - каже Руслана Ткач.

Адвокат Олеся Вагера підтвердила, що юридично немає жодних підстав, щоб забороняти введення в експлуатацію об’єкта. Утім, посадовці, всупереч рішенням судів, свідомо протидіють людині. При цьому, не пояснюють жодних помилок у документах тощо. Натомість – радять звернутися до осіб (офіс біля магазину «Кобзар»), які за значну суму «допомагають» заповнити відповідні документи.

Ситуацію підтвердив і ужгородець Дмитро Юрик, який прийшов на прес-конференцію, дізнавшись про неї в інтернеті. Чоловік зіткнувся з такими ж проблемами, яку озвучила доповідачка. Зробивши усі документи і отримавши дозволи після експертиз, сім’я чоловіка не може зайнятися будівництвом багатоквартирного будинку на земельній ділянці, що належить їм, через папір декларативного характеру, який інспекція не приймає через «некоректність» заповнення. У чому саме полягає некоректність, чиновники не пояснюють. Але, знову ж таки, спрямовують до приватних осіб, які допомагають заповнювати декларацію за 20 тис. грн. (20 грн за 1 м.кв.) «Досвідчені люди сказали, що треба вирішувати «через Київ», бо державна інспекція – єдина інстанція, яка затверджує (а насправді не затверджує місяцями) декларацію про початок будівельних робіт – документ не дозвільного, а декларативного характеру», - розповів Д. Юрик. «Я не можу навіть паркан поставити на ділянці, бо це зразу повважають незаконним будівництвом , штраф за яке – 170 тис.грн, - каже Дмитро Юрик – а давати хабар у 20 тис.грн за те, що тобі «правильно» заповнять декларацію, не хочу».

За словами доповідачів, в Ужгороді це непоодинокі випадки. Чимало містян, які будують не масові об’єкти, а приватні чи особистий бізнес, не можуть розпочати будівництво через проблему зі згаданою декларацією та інспекцією, яка її приймає. « У мене троє знайомих з такою ж проблемою, - каже Д.Юрик, - замість того, щоб допомагати людям, Інспекція усіляко перешкоджає. І це не тільки одна декларація на початку подається. При здачі будинку в експлуатація знову треба подавати документ. І там вже можуть «попросити» за коректне заповнення всі 50 тис. грн».