Закарпатські угорці здавна мріють про свою територіальну культурну автономію (ВІДЕО)
Місто Берегово на Закарпатті у народі називають угорською Україною. Мадярів тут майже половина. Говорить місто виключно угорською. А от реклама, назви вулиць, держустанов, магазинів та аптек двомовні.
Активно опікуватися угорською діаспорою в країнах Східної Європи - Україні, Румунії, Словаччині та Сербії - уряд Угорщини почав ще на початку 2000-х років. Спочатку угорці отримували картки-посвідчення етнічних угорців, які давали їм чимало пільг під час перебування на території Угорщини.
Юристи відзначають, що попри те, що Конституція України передбачає можливість лише одного громадянства, якихось реальних механізмів забезпечити виконання цієї конституційної норми чи якихось суттєвих санкцій за її невиконання немає.
Тим часом, Закарпатські угорці здавна мріють про свою територіальну культурну автономію. Угорці згадують, як 1 грудня 1991 року на території Берегівського району був проведений референдум, на якому ідею утворення територіальної автономії підтримало 84% населення.
Проте зараз чи не найгостріше у Берегово стоїть мовне питання. У побуті більшість спілкується угорською. У школах із українською мовою навчаються тут у меншості.
Відтак, потреба говорити про проблему подвійного громадянства постала гостро. Відтак, Київ та Будапешт вирішуватимуть цю проблему вже через 2 тижні.
Як повідомили в угорському консульстві, 28 березня відбудеться зустріч прем`єр-міністрів України та Угорщини.