Вибух газу в Ужгороді: 140 людей відселено
У понеділок, 29 серпня, під керівництвом в.о. голови обласної адміністрації Івана Бушка відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Єдине питання порядку денного – ліквідація наслідків надзвичайної ситуації, що склалася внаслідок вибуху газу в Ужгороді, на перехресті вулиць Руська – Анкудінова.
Внаслідок вибуху травмовано трьох людей, яких доправлено до лікувальних закладів обласного центру. У працівниці кафе, поблизу якого стався вибух, лікарі діагностували опікові травми на площі 90% тіла (перебуває в реанімаційному відділенні у вкрай важкому стані), двоє відвідувачів кафе госпіталізовані в опікове відділення з термічними опіками 50% та 30% тіла відповідно (стан – важкий). Наразі медики докладають усіх зусиль заради їхнього порятунку.
У результаті надзвичайної ситуації Ужгород залишився без блакитного палива. Майже 5 тисяч мешканців обласного центру наразі перебувають без електро- та водопостачання. Без світла залишилася й залізниця. Відсутнє залізничне сполучення в напрямку Волосянки.
Відселено 140 людей з 9 найближчих до аварії (в радіусі 300 метрів) вулиць. Під час поквартирного обходу у двох помешканнях виявлена надмірна загазованість приміщень. На ліквідації наслідків аварії задіяні працівники Закарпаттяобленерго, комунальники, правоохоронці, МНС (9 одиниць техніки, 4 автоцистерни, 15 рятувальників), «Закарпатгазу» (4 одиниці техніки, 30 працівників). Відновлення електропостачання в Ужгороді відбудеться упродовж доби, а газу – двох-трьох діб.
Згідно з попередніми даними, причина вибуху газу – пошкодження газопроводу середнього тиску (діаметр 500 мм) працівниками однієї з фірм під час несанкціонованих робіт на підземних електромережах. Внаслідок пошкодження газопроводу відбувся витік газу у повітря. Одночасно газова суміш заповнила каналізаційні люки та шахти мережі електрозв’язку.
За словами в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Івана Бушка, головне завдання усіх відповідних служб – максимально убезпечити громадян від небезпеки.
– Жартувати з газом не можна. Про це знають навіть діти. Тому ми повинні унеможливити будь-яку небезпеку, пов’язану з розповсюдженням газу. Крім того, слід подбати про тих громадян, які в силу обставин не можуть потрапити у свої оселі. У разі потреби, усіх їх необхідно забезпечити тимчасовим житлом та харчуванням, - відзначив Іван Бушко.
Ліквідація наслідків аварії триватиме безперервно. Іван Бушко доручив керівникам різних структур прискорити ремонтні роботи. Аварійні бригади намагатимуться максимально швидко відновлювати електро-, водо- та газопостачання в тих районах обласного центру, де відсутня небезпека подальших вибухів газу.
Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила визначити дану аварію попередньо надзвичайною ситуацією регіонального рівня.
Прес-центр ОДА