В обласному центрі відбулось «Свято професії»
В Ужгороді на базі Закарпатського обласного центру зайнятості пройшов профорієнтаційний захід професійних та професійно-технічних навчальних закладів «Свято професії».
Мета заходу - пропагування робітничих професій, системи професійно-технічної освіти краю, посилення профорієнтаційної роботи та формування позитивного іміджу навчальних закладів.
Захід відвідали представники міської та обласної влади на чолі з головою Закарпатської обласної державної адміністрації Василем Губалем.
«Робітничі професії з кожним роком стають популярнішими, тому я вважаю, що такі заходи допоможуть учням та випускникам шкіл не тільки познайомитись із широким спектром спеціальностей, а й зробити вибір на користь однієї з них», - сказав Василь Губаль.
Протягом «Свята професії» проходили виставки кращої продукції, виготовленої у навчально-виробничих майстернях, на гуртках технічної та художньої творчості (діючі стенди, макети, швейні вироби, вироби ручної вишивки, в’язання, бісероплетіння, вироби з дерева, різьба по дереву тощо), тематичні майстер-класи, обмін досвідом. Кожен охочий міг спробувати себе у ролі кондитера, перукаря, манікюрниці чи, навіть, маляра-штукатура.
«Ой, це так захоплююче взяти в руки шпатель та спробувати зробити те, чого ніколи не робила. Я думала, що це легко, але зараз зрозуміла, що штукатурити не так вже й просто. Потрібно правильно тримати інструмент, знати де і як натиснути», - поділилась своїми емоціями відвідувачка заходу.
«На даний час виробничі професії є дуже популярними. Повсюди можна побачити оголошення, про прийом на роботу фахівців саме у цій галузі. Наші студенти мають змогу здобути відразу три професії за роки навчання. Я впевнена, що кожен з них знайде собі високооплачувану роботу», - сказала викладачка Вищого професійного технічного училища (м. Виноградів) Анжеліка Шуберт.
На завершення для учасникам вручили дипломи департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та Закарпатського обласного центру зайнятості.
Для задоволення освітніх потреб населення в області функціонують 43 професійно-технічні навчальні заклади, які готують за 112 робітничими спеціальностями. Серед них 16 – державної форми власності, 9 – міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, 2 – відомчі навчальні заклади, 5 – приватних навчальних закладів, 10 – навчальних закладів Товариства сприяння обороні України, 1 – навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації.