В Уругваї говорили про закарпатську пам’ятку природи
Нещодавно в м. Пунта дель Есте (Уругвай) відкрилася 12-та зустріч сторін Рамсарської конвенції по ветландах (СОР12). Цьогорічна зустріч проходить під гаслом "Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього"..
На міжнародній зустрічі зібралися кілька сотень учасників, в тому числі команда з 20 співробітників WWF з різних куточків світу, очолена керівником головного офісу організації Денисом Панденбергом. З України у складі команди WWF, а також у складі офіційної української делегації, у зустрічі брав участь Богдан Проць – головний радник зі збереження довкілля WWF в Україні. Він розповів: "Ми маємо декілька дуже успішних модельних проектів із відновлення ВБУ України, що покликані продемонструвати можливість відродження природи людиною. Останній з них – відновлення болота в
Закарпатті".
Зважаючи на вище зазначену розповідь Богдана Проця необхідно зазначити, що останній із згаданих проектів виконувався для відновлення оліготрофного верхового сфагнового болота "Чорне багно", розташованого в національному природному парку "Зачарований край" Іршавського району Закарпатської області на висоті 840 метрів над рівнем моря, повідомляє офіційний сайт НПП "Зачарований край".
"Чорне багно" вважається одним з найглибших торфовищ Українських Карпат, де глибина залягання торфу становить близько 7 метрів.