В одній з ужгородських багатоповерхівок встановлять два нові турецькі ліфти
Йдеться про дев’ятиповерхівку на Минайській, 29, де ліфти не працювали аж 6 років. Вартість придбаних підіймачів – 1 мільйон 350 тисяч гривень, 95% цієї суми виділив місцевий бюджет, 5% співфінансували мешканці. Як відомо, ситуація у ліфтовому господарстві міста неприглядна: із 271 ліфта, який у комунальній власності, цього року закінчується термін експлуатації у 86 ліфтів, 12-14 ліфтів не працюють більше 10 років. А з фінансуванням – сутужно.
Цьогоріч обслуговуючому підприємству із бюджету передбачено 100 тисяч гривень, за ці кошти вдасться лише провести експертно-технічне обстеження та ремонти чотирьох ліфтів у двох будинках.
До слова, в Ужгороді вперше встановлюють ліфти турецького виробництва. Представники фірми-виробника у середу, 24 лютого, приїдуть в обласний центр і перевірять роботу техніки перед введенням її в експлуатацію, – йдеться у повідомленні Ужгородської міської ради.
Про це, зокрема, та ряд інших питань йшлося на традиційній нараді з комунальниками, яку проводив заступник міського голови Олександр Габор. Мережі зливової каналізації у місті не справляються з великою кількістю води, і це показали кілька останніх днів: для відкачування води по вулиці Гранітній у мікрорайоні Радванка довелося навіть залучати працівників ДСНС.
Зараз комунальні служби прочищатимуть зливову каналізацію, а де буде потреба – проводитимуть капітальні ремонти певних ділянок.
Також Олександр Михайлович вчергове звернув увагу на прибирання міста, зауваживши, зокрема, що попри те, що прибирати стали краще, ужгородці все одно висловлюють незадоволення з цього приводу.
У Боздоському парку буде чистіше, запевнила в.о. директора департаменту міського господарства Оксана Пайда. У четвер там проведуть акцію з прибирання працівники комунальних підприємств спільно з підприємцями, що там торгують. Представник фірми "АВЕ" пообіцяв встановити контейнер для сміття.
Йшлося й про те, що сьогодні завершать укладання договору на дератизацію. Керівників ЖРЕРів закликали долучитися, щоб провести дератизацію комплексно, не тільки набережні та схили річок, а й сміттєві майданчики, підвали та прибудинкові території тощо.