На 14-ти існуючих вольєрах Ужгорода є близько 400 безпритульних тварин
Сьогодні, 8 серпня, в Ужгородському прес-клубі проведено «круглий стіл» з питань загострення проблеми безпритульних собак та проблем, пов’язаних із ними. Зголосилися обговорити способи виходу із ситуації, що склалася в місті керівництво Ужгородської міської ради, Ужгородська організація захисту тварин «БАРБОС», представник Кінологічного центру Головного управління Національної поліції Закарпатської області та медики.
Заступник міського голови Олександр Гарбор наголосив на потребі створення програми боротьби з безпритульними тваринами.
«Вважаю, що ситуацію треба оцінити та щось з цим робити. Визначити осіб, які мають бути залучені до цього процесу. Має бути розроблена відповідна програма, ми маємо деякі напрацювання з цього приводу. Відповідальним за таку роботу буде департамент міського господарства, я особисто куруватиму цей процес. Місто має притулок для тварин. Ми посилюватимемо роботу в цьому напрямку», – наголосив Олександр Гарбор.
Ситуація з безпритульними тваринами є непростою, адже на існуючих 14 вольєрів в місті є близько чотирьох сотень чотирилапих. Собаки часом кусають людей, а вакцини, які потрібні після нападу тварин на Закарпатті, не представленні в достатній кількості, – розповів на зустрічі з журналістами обласний травматолог Володимир Гайович. Медик наголосив, що ліки все ж оперативно підвозяться постраждалим пацієнтам, – повідомляє відділ комунікації поліції Закарпатської області.
Заступник начальника Кінологічного центру Головного управління Національної поліції Закарпатської області Дмитро Безкровний наголосив і на іншій стороні проблеми: люди викидають своїх домашніх улюбленців, бо не можуть з ними впоратися.
«Наші кінологи можуть надати консультації щодо утримання собак. І домашній улюбленець перестане бути тягарем та не опиниться на вулиці. Крім цього наші спеціалісти можуть виїхати на місце події та виловити агресивну собаку. Це буде тимчасовий, але ефективний спосіб захисту громадян. Якщо йдеться про тварину, яка має власника, потерпілий від такої собаки може написати заяву і притягнути господаря до відповідальності», – наголосив Дмитро Безкровний.
Крім цього кінолог звернув увагу на те, що центр постійно приймає екскурсії і дітям розповідають про відповідальність господарів, які вирішили тримати вдома тварин. Поліцейські вчать малюків відповідальності в таких справах, що згодом приводить до зменшення викинутих напризволяще чотирилапих.