Ужгородський першокласник кумедно відповів на питання, чому він не хоче в школу
Цього року близько 18 тисяч першокласників розпочнуть свій шлях до країни Знань, а для понад 10 тисяч випускників перший дзвоник пролунає востаннє.
Тому кореспондент видання дізналась у першокласників, їх батьків та вчителів про їх емоції та відчуття.
Для першокласників сьогодні дуже хвилюючий день – вони вперше переступили поріг школи та сіли за парти. Тому для них цей день апріорі хороший.
«Сьогодні ми стали школярами і це дуже важливо. Мама завжди мені казала, що ходити до школи це буде почесно і що там нас навчать багатьом цікавим речам», – розповіла першокласниця Катерина Вовк.
Проте знайшли і такі, яким свято Першого дзвоника не до душі.
«Я не хотів іти до школи, бо треба буде рано вставати і робити уроки. І ще я не люблю їсти кашу, а мама мене змушує їсти зранку кашу», – поділився своїм «горем» учень першого класу Максим Юрченко.
Батьки та вчителі, які вже пройшли не одне свято Першого дзвоника, розповіли, що це дуже хвилююче вести дітей до школи, до знань. Так, перша вчителька 1-Б класу ЗОШ №15 зізналась, що вона дуже переживає, адже з маленькими дітьми завжди важко працювати.
«Після того, як ти чотири роки вчила інших дітей, росла разом з ними, вдосконалювалась і розвивалась, дуже важко знову брати маленьких. Але я вірю, що цей випуск буде ще кращим за попередній», – розповіла педагог.
Батьки ж переймаються тим, що діти повинні суворо дотримуватись режиму та вчитись.
«Так, 1 вересня – це святковий день, але всі ці бантики, кульки та розваги завтра закінчаться і наші дітки повинні будуть наполегливо вчитись. Добре, що хоч програму для першокласників полегшили. Я сподіваюсь, що ці зміни допоможуть нашим дітям адаптуватись та поступово гармонійно розвиватись», – зазначила Олеся Керецман.
Випускники ж розповідають, що цей рік буде надважливим та надважким. Попереду ЗНО та вступ до вишів, попереду доросле життя. Тому вони хочуть насолодитись цим останній шкільним роком.
«Я з великою тривогою та ноткою суму ішла сьогодні до школи. Цей рік запам’ятається мені назавжди. Цього року будуть найкращі уроки та перерви, найкращі позашкільні заходи та вечори. Бо це останній рік у школі і ми зробимо все, щоб він також став найкращим у нашому житті», – сказала випускниця Ольга Балог.
Батьки випускників ж більше звертають увагу на фінансову сторону останнього року навчання у школі.
«Цей рік буде виснажливим не лише для дітей, але і для нас. Так повелось, що потрібно подарувати школі та класному керівнику подарунок, організувати святкування випускного, останнього дзвоника, купити сукню, взуття і т. д. Це все лягає на плечі батьків. А це все задоволення не з дешевих, повірте мені. І це не враховуючи репетиторів, посібники, робочі зошити та іншу літературу», - підкреслила мати одинадцятикласниці Катерина Погуш.