Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У Нижній Апші діти співали колядки румунською мовою

Сьогодні у Нижньоапшанській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся заключний тур фестивалю колядок серед вихованців дитсадків та школярів початкових класів «Різдвяна зіронька», який уже сьомий рік проводиться на Тячівщині з ініціативи та підтримки народного депутата України Василя Петьовки.

На цей раз у залі зібрались колядники з румуномовного регіону – Солотвинського ДНЗ №1, Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Топчинської ЗОШ І-ІІ ст. та Подішорської ЗОШ І-ІІ ст. 

Найперше, дітей, їх батьків та вчителів від імені Василя Петьовки з Новорічно-Різдвяними святами привітав помічник нардепа Степан Тулайдан.

Учасники фестивалю – школярі традиційно виступали у зимовому національному румунському одязі, співали колядки румунською та українською під народну музику.

Українські та румунські обрядові  дійства мають  багато схожого, як, до прикладу, звичай «водити Маланку», який відтворили на сцені юні колядники з Солотвина. Власне і назва різдвяних пісень схоже  в обох мовах: українська коляда румунською звучить як «колінда». 

Вихованці Солотвинського ДНЗ №1 представили вертепне дійство з участі біблійних персонажів – Діви Марії, Йосипа, Ангела, Трьох Царів та Пастухів. Але кожен виступ був по-своєму оригінальним і подарував глядачам гарний настрій.

Всі учасники фестивалю були винагороджені оплесками та солодощами від Василя Петьовки, а колективи шкіл та ДНЗ отримали корисні та цінні подарунки.

Загалом у Тячівському районі за всі дні проведення фестивалю, взяло участь близько 700 вихованців ДНЗ та учнів загальноосвітніх шкіл.