В Ужгороді урочисто відзначили День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
9 травня по всій Україні відзначають День Перемоги над нацизмом. У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала жорстока війна, низько вклоняємося та висловлюємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Гаслом цієї дати є: «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».
В обласному центрі Закарпаття за участю перших осіб краю – Михайла Рівіса та Геннадія Москаля, покладено квіти до підніжжя пам’ятника «Україна – визволителям», що на українсько-словацькому кордоні. У заході також взяли участь міський голова Ужгорода Богдан Андріїв з донькою, керівники правоохоронних та контролюючих структур, представники ветеранських організацій, військових частин, військкомату, громадськості. Після покладання квітів прозвучав Гімн України та постріли почесної варти, – інформує прес-служба Закарпатської облради.
Так само відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника «Добровольцям Закарпаття – учасникам другої світової війни», що на площі Кирила і Мефодія в Ужгороді.
Далі на Пагорбі Слави Геннадій Москаль, Михайло Рівіс та Богдан Андріїв поклали троянди на могили загиблих героїв, серед яких похований героїчно загиблий під Дебальцевим - учасник АТО, майор-розвідник Віталій Постолакі. Та разом з іншими піднесли квіти до вічного вогню, вклонилися т вшанували пам’ять загиблих героїв.
Згадати тих, хто пройшов крізь пекло Другої світової війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою, прийшли діти війни та пересічні ужгородці з онуками, правнуками. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять полеглих.
– Важко висловити всі слова, якими можна передати всю вдячність за безсмертний подвиг героїв у найжорстокішій війні людства, - зазначив журналістам Геннадій Москаль, додавши: - Цей день для нас як засторога майбутнім поколінням, як на здобуття великої перемоги покладено великі жертви.
– Ми у вічному боргу перед шановними ветеранами, за обірвану війною юність, за мужність, силу духу, самопожертву, яку вони виявили в боях Другої світової війниза рідну землю. І ми повинні пам’ятати та шанувати героїчні заслуги звичайних солдатів, котрі потом і кров’ю виборювали право на спокійне і безхмарне життя для прийдешніх поколінь, - прокоментував Михайло Рівіс.
До слова, що під час Другої світової війни в Україні загинуло, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн. Разом з тим, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.