Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В Ужгороді відкрили "Регіональний центр розвитку місцевого самоврядування"

В Ужгороді відкрили "Регіональний центр розвитку місцевого самоврядування"

У п’ятницю, 12 травня, голова облради Михайло Рівіс разом із першим заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеславом Негодою, головою ОДА Геннадієм Москалем, спеціальним радником уряду України з питань децентралізації (Рада Європи) Даніелем Попеску та директором Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування Іваном Дем’янчуком урочисто відкрили офіс Закарпатського відокремленого підрозділу установи "Регіональний центр розвитку місцевого самоврядування", що прописався в Ужгороді на вулиці В. Гошовського, 2.

Участь у заході також взяли заступники голови ОДА – Віктор Мікулін та Володимир Колесніков, директор Програми U-LEAD від GIZ Бастіан Файгель, голови об’єднаних територіальних громад краю та інші, – інформує прес-служба Закарпатської облради.

Як наголосив урядовець, регіональний центр створений аби сприяти зміцненню спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях. Діяльність Регіонального центру фінансується Програмою "U-LEAD з Європою", яка у свою чергу спільно фінансується Євросоюзом та державами-членами, а саме: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Швецією.

Михайло Рівіс наголосив: "Закарпаття є локомотивом інтеграції України до Євросоюзу, адже воно розташоване на стику чотирьох кордонів із країнами ЄС, із прикордонними регіонами яких активно та успішно співпрацює багато років. Ми уважно спостерігаємо, як розвиваються їхні територіальні громади, вчимося та перебираємо їхній досвід самоврядності. Тож, відкриття регіонального центру в Ужгороді допомагатиме нашим громадам втілювати найкращі європейські практики та реформи.

Читайте також: У Перечинській ОТГ обрали голову громади та депутатів

"Переконаний, що відкриття центру розвитку місцевого самоврядування на Закарпатті сприятиме успішному впровадженню децентралізаційних реформ і цьому є підтвердження: нині на території краю майже 40 територіальних громад знаходяться на різних етапах добровільного об’єднання", – зауважив Іван Дем’янчук.

Як зазначив Бастіан Файгель – програмний директор "U-LEAD з Європою", програма розвитку складається з двох компонентів. Перший – допоможе створити 600 центрів надання адміністративних послуг по всій Україні. І один із пілотних центрів був створений в Закарпатті у місті Тячів. Інший компонент, за який і відповідає пан Бастіан, спрямований на те, аби підтримати Україну у процесі впровадження реформи децентралізації на національному, обласному та місцевому рівнях.

Щодо Ужгорода, то тут створюється структура, яка буде підтримувати новостворені територіальні об’єднанні громади, а також ті населені пункти та містечка, які хочуть підготуватися до об’єднання із іншими громадами. Усе це робиться  у співпраці із гравцями на різних рівнях: обласному, центральному, зокрема, міністерством регіонального розвитку, а також у нас є партнери на місцевому рівні.

Читайте також:
Майже 50% виборців прийшли на вибори у Перечині

Після церемонії відкриття Іван Дем’янчук продемонстрував учасникам виставку кращих практик ОТГ Закарпаття та ознайомив із проектом Перспективного плану формування територіальних громад краю. Наголошувалося, що сильна, спроможна громада з достатньо економічною активністю на власній території, з ініціативними, працьовитими людьми забезпечуватиме гідний рівень життя населення. На рівні потужної громади вирішуватимуться питання місцевого економічного розвитку, планування розвитку територій, утримання місцевої інфраструктури, забудови, благоустрою території, соціальної допомоги, культури, первинної ланки охорони здоров’я, середньої та дошкільної освіти, муніципальної  поліції, утримання об’єктів комунальної власності тощо.

До слова, на Закарпатті утворено 5 об’єднаних територіальних громад. Перші дві – Тячівська та Вільховецька створені у 2015 році. На розвиток їхньої інфраструктури держава виділили субвенцію у сумі 15 млн. грн. Це дало можливість реалізувати 18 проектів із будівництва, реконструкції освітніх та медичних закладів, освітлення вулиць, створення ЦНАПів. Торік відбулися вибори в Полянській ОТГ, а Перечинській та Іршавській міських ОТГ вибори голів та депутатів місцевих рад відбулися 30 квітня п. р. На розвиток інфраструктури всіх територіальних громад Закарпаття цьогоріч із державного бюджету передбачено майже 15 млн. грн. субвенції.