В одному з європейських міст відкрили спеціальний магазин для українських заробітчан
Восени цього року у Щецині, що в сусідній Польщі, було відкрито перший в місті український магазин «Україночка». Тут вас зустрінуть консультантки у вишиванках, а на поличках знайдете українські цукерки, халву та різні консервовані вироби.
У магазині можна також знайти різні продукти з Білорусі, Казахстану, Грузії і Вірменії. Заклад був створений з думкою про українських заробітчан, які приїздять до Польщі.
«Все більше і більше українців приїздить до Польщі на роботу. Звісно, вони сумують за своєю кухнею і улюбленими стравами. Тут можна знайти потрібні продукти», – говорить Ірина Примечаєва, власниця «Україночки».
На поличках продуктового магазину знаходяться зокрема такі продукти, як: салати з морською капустою, шоколад і цукерки відомих східних марок, морожені пельмені і вареники з капустою та картоплею, грузинська аджика і приправи.
«Ми намагаємось пропонувати різноманітні українські продукти харчування. Наприклад майонез з України кисліший і рідкіший від польського. Запашна олія для салатів, а не смаження, теж рідко трапляється в магазинах. Також ми пропонуємо хлібний квас, ковбасу, м’ясо», – зазначає власниця продуктового магазину.
Це вже другий її магазин зі східними продуктами. Перший в травні цього року був відкритий у Ґожуві, куди Ірина переїхала шість років тому. В Україні підприємиця працювала в енергетичному бізнесі. До Ґожува вона приїхала з чоловіком, який походить із Сибіру, але мешкає 20 років в Польщі і має польське громадянство.
За словами Ірини, до магазину в Ґожуві, приходять не лише українці, а і поляки. Більшість це люди похилого віку, які походять з Кресів, або є їх нащадками. Приїздять покупці з інших міст, що стало поштовхом до виходу на інший ринок.
У Ґожуві власниця тримає менший за площею магазин з асортиментом понад 400 продуктів. У Щецині – більший за площею і відповідно асортиментом.
«На початку було складно, адже я не знала де шукати виробників і постачальників. Я почала купувати продукти на складах, які працюють на території ЄС», – говорить Примачаєва, – Сподіваюся, що після відкриття другого магазину в нас буде можливість, як вже більшому клієнту, вести перемовини з виробниками, наприклад про ціни».
Схожі магазини стають популярними серед українців, які приїздять до Польщі у пошуках більшої заробітної плати.