У Мукачеві депутати хочуть закрити місцевий еколого-натуралістичний центр, – директор закладу
Як повідомила директор закладу Тетяна Кіш, депутати мотивують своє рішення нерентабельністю центру.
Між тим варто відмітити, що наразі тут працює 21 людина, а Мукачівська міськрада сплачує лише заробітну плату та вартість енергоносіїв. На рік сума виходить не надто велика – 850 тисяч гривень. Все інше центр отримує від особистих зв'язків.
Разом з Мукачівським еколого-натуралістичний центром хочуть закрити ще два заклади, зокрема і Станцію юних техніків.
Як розповіла Тетяна Кіш, закриття її центру виллється у звільнення 21 людини, не кажучи вже про культурні втрати. Бо ж наразі у екоцентрі діє 37 гуртків, які відвідують 712 учнів. Окрім того потрібно буде кудись подіти тварин з міні-зоопарку. Директор переживає і за долю унікального дендрологічного парку, який центр відновив власними силами.
“Можна скоротити видатки на 90, 70, 50 %, але не закривати центр! Як навчальний заклад взагалі може бути прибутковим чи рентабельним? Вільних приміщень. Аби здавати у оренду в нас нема. Землі теж нема, та й це була б підсудна справа. Взагалі законних способів заробити на себе у нас немає”, - з жалем констатує Т.Кіш.
Власне, за останні 57 років це вже четверта спроба закрити заклад. Остання була у 2003 році і не увінчалася успіхом. От і виходить, що навіть такі освітні заклади відправляють на пенсію, у зв’язку з відсутністю фінансування, не дивлячись на внесок учнівського колективу для розвитку та екологічного виховання підростаючого покоління м. Мукачева.
А між тим дендропарк Мукачівського еколого-натуралістичного центру відомий своєю унікальною колекцією, яка нараховує близько 200 видів рослин, більшість з яких - цінні інтродуценти та зникаючі рослини. За останні роки цей освітній заклад став відомий науковцям з Франції, В’єтнама, Бразилії, США та ряду інших країн.