В Мукачеві аферистка створила ОСББ і тероризує всіх мешканців будинку
У 2011 році в Україні було створено 1780 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Всього їх стало майже 14 тис. Це приблизно шоста частина від усіх мешканців багатоповерхівок. Чиновники ж агітують за те, щоб ОСББ покрили всі 100%. І, отже, назавжди витіснили ЖЕКи.
Пропозиція принадна. Але, як показує досвід, на шляху до світлого майбутнього ОСББ часом виникають перешкоди, здатні довести навіть до суду.
Мешканці закарпатського ОСББ «Весна-2» вже більше трьох років домагаються, щоб чиновники відновили законність і ліквідували ОСББ, перетворене, як стверджують люди, одноосібно, обманним шляхом, однією з мешканок будинку - якоїсь громадянкою Ш. Ця ж жінка призначила себе і головою об'єднання.
Минуло майже півроку, і ситуація тільки погіршилася. Виросла купа відписок, отриманих з різних інстанцій. Місцеві чиновники абстрагуються від відповідей по суті. Замість них надсилають пояснення норм закону про створення ОСББ.
А правоохоронці то призупиняють, то відновлюють дізнання в кримінальній справі. Але за 3,5 року не з'ясували навіть того, чи отримувала авторка ОСББ гроші в міськвиконкомі на ремонт будинку. І якщо отримувала - то скільки і куди витратила. Невідомо і те, як витрачаються гроші, які мешканці вносять як квартплати.
Адже за останні 3,5 роки в будинку не було навіть поточного ремонту. Не допомагають і скарги у вищі інстанції. Їх пересилають для розглядів назад в Мукачево.
«В хронології подій чітко простежується процес затягування слідства, - пишуть у зверненні до редакції члени мукачівського ОСББ «Весна-2» Любов Бернар, Олександр Дулішковіч, Марія Іванчо, Іван Попп і Анна Полканінець. - Про це свідчить і дублювання відповідей на всі наші звернення. У зв'язку з цим не виключаємо можливості того, що хтось із впливових посадових осіб «кришує» незаконну діяльність громадянки Ш., яку раніше неодноразово притягували до кримінальної відповідальності».
Листи з проханнями допомогти відновити справедливість вже направлені навіть президенту України, уповноваженому Верховної Ради з прав людини, голові МВС та до Комітету по боротьбі з корупцією. Мукачівці все ще сподіваються, що їх почують.
Галина Гирак