Найкращі парки Закарпаття, які заворожують своєю красою восени
На Закарпатті є ряд парків, які заворожують своєю красою восени. Тут можна прогулятись та насолодитись красою природи.
Туризмознавець Федір Шандор поділився списком парків та розповів про їх родзинки.
1. "Парк Шенборна", Туря Пасіка
В сучасному парку Шенборна можна прогулятися широкими алеями, помилуватися водною гладдю озера, пройтися усіма 12 містками, які символізують 12 знаків зодіаку, подивитися в кельтському саду на календар друїдів і відвідати діючий водяний млин Св.Яна. Парк було відтворено до 285-ї річниці передачі імператором Австро-Угорської Імперії закарпатських земель в дар династії Шенборн. В процесі створення парку брали участь скульптори, митці та реставратори.
2. Арборетум "Деренівська купіль", Нижнє Солотвино
Прогулянка чудовим парком комплексу вражає, адже це справжній ботанічний сад із колекцією п’яти тисяч насаджень з усього світу! На понад 10 га цвітуть унікальні дерева, кущі та ліани, серед яких сакури (20 сортів з різним періодом цвітіння), розарій з тисячею троянд (понад 150 сортів), унікальна долина ірисів (180 сортів), магнолії (близько 30 видів і сортів). Також квітнуть біла, рожева та синя гліцинії, лілейники (близько 40 сортів), гортензії (48 сортів), декоративні яблуні (15 сортів), калина (11 видів і сортів), дерени (14 декоративних видів та 6 сортів їстівного дерену — кизилу), бузок (14 сортів), деревоподібні півонії, гортензії та рододендрони.
3. Парк Лаудона, Ужгород
Цей маленький парк зараз охоплює двір дитячої лікарні на вул. Довженка. Його закладено у 1886 році викладачем ботаніки Ужгородської гімназії Іштваном Лаудоном. Користуючись зв’язками з багатьма європейськими ботаніками, І.Лаудон швидко отримав необхідний посадковий матеріал, в тому числі рідкісні на той час гінкго, таксодіум, магнолію. З цього парку екзотичні дерева поширилися по всьому місту.
4. Парк Центральний, Мукачево
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва. Об’єкт розташований в місті Мукачево, на лівобережжі річки Латориця. Площа – 10,864 га. У прибережній його частині ростуть павловнія, липа крупнолиста, робінія несправжньоакацієва, тополя канадська, клен-явір, катальпа, різноманітні форми ялини, колоновидна форма туї, кипарисовик горохоплідий і кипарисовик Лавсона, магонія повзуча, модрина, обліпиха крушинова, маслинка багатоквіткова, платан західний, платан кленолистий.
5. Парк Берегвар, Карпати
Пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Розташований на території санаторію «Карпати». Площа парку 19 га, закладений у 1848 році у ландшафтному стилі з цінних декоративних порід рослин, має наукове значення. В парку зростає понад 50 видів цінних і декоративних рослин, таких як: сосна Веймутова, бук пурпуролистий, гліцинія китайська, аристолохія, оцтове дерево, сосна австрійська, сосна кедрова, дуб європейський, тюльпанове дерево, самшит вічнозелений, ялина та інші. У парку розташований мисливський палац графів Шенборнів, побудований у псевдоготичному стилі. У центрі парку міститься декоративний ставок, що живиться гірськими потоками, вкритий листям і білим лататтям. В північній його частині«Джерело Краси» з цілющою водою.