Олександр Хайнас: "Програма "Народного Фронту" – чітко розписаний план дій до виконання"
Війна, економічна та енергетична кризи – ключові питання, які необхідно вирішувати в Україні негайно. “Уряд вже працює над ними, тож програма партії “Народний Фронт”, яку очолює Арсеній Яценюк, не абстрактний документ, а чітко розписаний план дій до виконання”, - каже кандидат у депутати по мажоритарному виборчому округу № 69, начальник відділу статистики сільського господарства та навколишнього середовища Головного управління статистики у Закарпатській області Олександр Хайнас.
Про оновлення Верховної Ради та завдання на окрузі – у сьогоднішній розмові.
– Олександре Васильовичу, ви не новачок у політиці і, судячи з вашого досвіду, добре орієнтуєтеся у цій сфері, знаєте, що насправді стоїть за гучними гаслами. То чому Яценюк і чому “Народний Фронт”?
– Дійсно, з політикою я пов’язаний давно, обирався депутатом обласної ради, двічі - депутатом Мукачівської районної ради, був головою бюджетної комісії в райраді, тому не з чужих слів знаю про всі процеси, які відбуваються у цій сфері, і як вони впливають на добробут громадян. За ідеологією я – народник. Тому мав справу з політичними силами, які пов’язували себе з народом та його інтересами. У 2005 році після подій тогочасного Майдану обрав для себе “Народну партію”. На жаль, сподівання не виправдалися. Як і всі українці, боляче пережив те, що політики безглуздо зрадили ідеї Помаранчевої революції, що дозволили банді Януковича узурпувати владу. Розчарування було сильним. Але згодом стало зрозуміло, що все ж таки це не може тривати вічно і що з’явиться хтось, хто припинить все це безумство у країні. Приглядався до Яценюка. Стежив за його діями, політичною кар’єрою і врешті зрозумів, що саме на такого Прем’єра чекали українці. Радий, що на ці вибори він веде у Верховну Раду команду однодумців. Я познайомився на Закарпатті з представниками цієї політичної сили, аналізував дії Валерія Лунченка на посаді голови ОДА, спостерігав за стилем роботи, його ставленням до людей праці і зрозумів, що з такими політиками на Україну чекає гідне майбутнє.
– Які ідеї “Народного Фронту” вам особливо близькі?
– Програма партії сконцентрована на засадах відновлення миру і цілісності України, євроінтеграції, досягненні безвізового режиму між Україною і ЄС. Ідеї “Народного Фронту” близькі й зрозумілі. Особливо нам, закарпатцям. Ми історично проєвропейські. В ЄС їздимо частіше, ніж до іншої області. “Народний Фронт” робить акцент саме на цьому – тільки Європа, рівне партнерство, цивілізовані правила гри.
– Арсеній Яценюк непогано показав себе на посаді Прем’єр- міністра. Однак каже, що може досягти набагато більшого, якщо його реформи підтримуватиме парламент. Ви вірите у дієздатність оновленої Верховної Ради?
– Сподіваюся, що в людей вистачить здорового глузду не голосувати більше за зрадників, які свої інтереси ставлять вище інтересів народу, які служать Путіну і привели в Україну війну. Парламент повинен працювати чітко і злагоджено. Приймати тільки ті закони, які йдуть на користь державі. А не так, як донедавна – пропозиції Прем’єра щодо невідкладних антикризових заходів заледве набирають необхідну кількість голосів, а то й взагалі не підтримуються. Саме тому у Верховну Раду повинні прийти патріоти, люди думаючі, ідейні, рішучі. Я радий, що Арсеній Яценюк має свою команду і треба дати їй можливість реалізувати почате.
– Що плануєте зробити у своєму окрузі в разі отримання мандату депутата?
– Оскільки все життя маю справу із сільським господарством, максимально направлю зусилля на село і відкриття робочих місць. Люди повинні мати роботу за місцем проживання, а не їздити в місто, іншу область чи на заробітки за кордон. Це, відповідно, приведе до розвитку сільського господарства, переробної промисловості.
У зв’язку із енергетичною кризою, на Закарпатті сам Бог велів розвивати малу гідроенергетику за прикладом старих чехословацьких міні-ГЕС без будівництва водосховищ, які шкодять екології.
Маю плани щодо вирішення проблеми з дорогами. Домагатимусь запровадження окремої державної програми дорожного будівництва. Для цього потрібно створити спеціальні підприємства з новітніми технологіями ремонту, реконструкції та будівництва доріг з надійним сучасним покриттям.
Вимагатиму принципової зміни підходу до господарювання у лісах. Час переходити від варварського використання деревостою до економічно обґрунтованих методів та відтворення кращих промислових сортів деревини. Оскільки через Закарпаття проходить багато трубопроводів, ліній електропередач, є можливість вирощувати на просіках супутню продукцію.
Ну, і оскільки я сам виходець із села, то хочу покращити життя малих населених пунктів. Домагатимусь якісного надання медичних та освітніх послуг.
– Якими бачите закарпатців у майбутньому?
– Такими, якими ми є споконвічно – роботящі, винахідливі. Хочу, щоб ми були здорові, освічені і багаті. Знаєте, часто згадую батькові слова, коли він, сільський учитель, описував період Чехословаччини. Казав, що за першу свою зарплату міг купити дві пари волів або одягнутися з ніг до голови. Ось так ми повинні працювати і заробляти.
Василь Химинець