Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

"Єдиний Центр" замовив опитування за результатами якого йому нема рівних

Кандидати від Єдиного Центру впевнено лідирують на старті виборчої кампанії в округах на Закарпатті Кандидати в народні депутати України від Єдиного Центру, які висунуті в одномандатних виборчих...

Кандидати від Єдиного Центру впевнено лідирують на старті виборчої кампанії в округах на Закарпатті

Кандидати в народні депутати України від Єдиного Центру, які висунуті в одномандатних виборчих округах в Закарпатській області, мають очевидну стартову перевагу перед своїми потенційними суперниками. Про це свідчать результати вивчення громадської думки, проведеного у травні-червні цього року у кількох виборчих округах на Закарпатті. Опитування на замовлення партії провела авторитетна дослідницька компанія GfK Ukraine, яка проводила екзит-пол під час місцевих виборів 2010 року.

Один із висновків дослідження: кандидати від Єдиного Центру широко відомі серед місцевих жителів, користуються досить високим рівнем їх прихильності та лідирують за рейтингами на парламентських виборах.

Зокрема, у окрузі № 72 з центром у Тячеві кандидат у народні обранці, чинний депутат Василь Петьовка має найкращі електоральні показники. 83 % населення його знає, 37% йому симпатизують, а 28% виборців готові за нього проголосувати. У найближчого конкурента В.Петьовки - кандидата від Партії регіонів Михайла Шелевера – ці показники становлять, відповідно, 72%, 20% і 13%. При цьому, у В.Петьовки найменше число людей, які його не підтримують (10%), тоді як «антирейтинг» М.Шелевера рівно вдвічі більший.

У окрузі № 73 із центром у Виноградові, де Єдиний Центр висунув голову Закарпатської обласної ради Івана Балогу, показники цього кандидата такі: 91% населення його знає, 23% йому симпатизують, а 20% виборців віддають йому свій голос. Другу позицію на старті кампанії займає перший заступник голови Закарпатської обласної держадміністрації Іван Бушко. Його результат, відповідно, 50%, 10% і 8%.

Показовою є ситуація в окрузі № 70 із центром у Сваляві. Там завдання дослідників GfK Ukraine полягало в соціологічному зрізі стосовно лідера Єдиного Центру, міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги на випадок його імовірного висунення.

Одержаний результат підтвердив стабільно високі електоральні позиції цього політика: він відомий 87% населення, з них 27% йому симпатизують, а кожен п’ятий готовий за нього голосувати. Показники найближчого конкурента, народного депутата Олександра Кеменяша – 50%, 16% і 12% відповідно.

За підсумками опитування експерти відзначили, що саме В.Балогу респонденти найчастіше спонтанно називали людиною, яка гідна представляти їхні інтереси у Верховній Раді. Фахівці GfK Ukraine пов’язують це з високим рівнем упізнаваності та позитивного сприйняття цього політика, який має найнижчий «антирейтинг». Старший дослідник компанії Інна Волосевич, яка була керівником соціологічних опитувань на Закарпатті, припускає, що «фактор В.Балоги» матиме значний вплив на розподіл голосів виборців між кандидатами з різних округів.

«Персональна підтримка В.Балоги додасть істотної переваги кандидатам у вказаних округах. Цим зможуть скористатися на свою користь ті кандидати, хто йде з В.Балогою в одній виборчій команді. Авторитет цього політика є значним електоральним ресурсом для виборчих перегонів на Закарпатті», – вважає І.Волосевич.

Довідково: Опитування проводилось GfK Ukraine методом особистого інтерв’ю вдома у респондента протягом травня-червня 2012 року. Вибірка у кожному окрузі становить 800 респондентів та репрезентує населення округу за статтю, віком, розміром населеного пункту відповідно до даних Державної служби статистики України станом на 1.01.2011. При опитуванні в 73-тьому окрузі також контролювалася етнічна належність респондентів відповідно до даних Всеукраїнського перепису населення України. Опитування в угорськомовних районах проводилося угорською мовою.

Прес-служба Єдиного Центру