Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Закон, що спрощує ліцензування «малих» виноробів, вступив у дію

У четвер, 19 квітня, був офіційно опублікований текст Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв» №2360-VIII. Наступного дня, 20 квітня, Закон вступив у дію.

Офіційне відзначення вступу Закону в силу днями відбулося у Торгово-промисловій палаті України, де співавтори документу зустрілися із виноробами з усієї країни, – повідомили у прес-службі народного депутата України Роберта Горвата. Відвідали офіційні урочистості і співавтори Закону Роберт Горват та Валерій Лунченко.

«Коли кілька років тому ми проводили перші зустрічі із українськими виноробами і говорили про те, що мінятимемо правила «гри» на виноробному ринку України на сучасні та європейські, нам не вірили. Винороби не приховували скептицизму і не надто розраховували на реальні зміни. Сьогодні ж, сподіваюся, всі бачать, що ми свої слова на вітер не кидаємо», – заявив у день вступу Закону в дію Роберт Горват.

Як стверджує Роберт Горват, «відтепер українське теруарне вино вироблятиметься за новими, сучасними, європейськими правилами. Навіть найменші сімейні винарні зможуть стати офіційними учасниками ринку, зможуть розвивати власну справу, отримувати прибуток, а український споживач отримає максимально широкий і доступний вибір якісного натурального вина».

Нагадаємо, завдяки Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв» №2360-VIII, авторами якого є народні депутати від Закарпаття Роберт Горват, Василь Петьовка та Валерій Лунченко, виноробам для отримання ліцензії на виробництво за спрощеною процедурою потрібно буде не більше місяця.

Процедура ліцензування стане суттєво простішою головним чином завдяки скасуванню близько 140 дозвільних документів, котрі донедавна повинні були отримувати всі виробники вина: від найменших сімейних винарень до виробництв із мільйонними обертами.  

Автори Закону переконані, що він дасть можливість малим підприємствам створювати унікальні вина місцевості, організувати нові робочі місця та збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.