На Закарпатті перед судом постане настоятель храму УПЦ (МП)

Кримінал  28 квітня 2023 року, 15:35 1637

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо настоятеля одного з соборів в Ужгороді за фактом умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті (ч. 1 ст. 161 КК України).

За інформацією слідства, протоієрей під час богослужінь образливо висловлювався щодо віри та переконань прибічників ПЦУ. Йдеться про отця Сидора. Відеозаписи проповідей транслювалися масовій аудиторії, поширювались на сторінках храму у соціальних мережах та його офіційному сайті.

Протягом тривалого часу це формувало нетерпиме та вороже ставлення у суспільстві, ображало  релігійні почуття громадян. Неодноразово настоятель дискредитував вірян ПЦУ, називаючи «безбожниками» та «блудниками мертвецями», а саму церкву ототожнював з «пустим безблагодатним підвалом з павуками», «конфесією мерців», «заблудшою релігією».

Читайте також:  На Закарпатті представник духовенства УПЦ МП розпалював релігійну ворожнечу та ненависть: його затримано

Під його критику підпадали й ті, хто підтримував перехід УПЦ до ПЦУ. Священнослужитель ототожнював це з «втратою Господа», а здобуття Православною церквою України Томосу представляв своїм прихожанам як одержання «фальшивої бумажки» та «безумство кучки не православних людей».

Таким чином встановлено, що протоієрей публічно транслював гостру неприязнь до іншої церкви, збурюючи релігійне протистояння в регіоні та пропагуючи релігійну винятковість УПЦ МП.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ГУ Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу Управління СБУ в Закарпатській області. Наразі обвинувальний акт скеровано до Ужгородського міськрайонного суду.

Нагадаємо, на Закарпатті жодна церковна громада не вийшла з УПЦ (МП).

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0