Судитимуть осіб, які переправляли військовозобовʼязаних за кордон
У кінці січня цього року закарпатські поліцейські у співпраці з СБУ припинили функціонування незаконного каналу переправлення чоловіків призовного віку до Словацької Республіки.
У ході слідства правоохоронці встановили, що за організацією незаконного бізнесу стоїть 40-річний житель села Керецьки Хустського району, який є власником фірми, що надає послуги з міжнародних пасажирських перевезень. До злочину чоловік залучив 34-річного односельця та 30-річного мешканця Сваляви.
ВІДЕО ДНЯЗа перетин державного кордону зловмисники отримували від кожного з клієнтів 1000 — 1500 доларів. Саме за таку суму чоловіків «працевлаштовували» у фірмі водіями та реєстрували у автоматизованій системі «Шлях». Таким чином вони безперешкодно, через офіційні пункти пропуску, покидали межі країни.
У Відділі комунікації поліції Закарпатської області зазначили, що загалом за період проведення оперативних заходів правоохоронці задокументували близько 10 таких виїздів. Одним із клієнтів, які скористалися послугами переправників, був і священнослужитель місцевої єпархії УПЦ МП.
Дії членів злочинного угруповання в поліції кваліфікували за ч. 3 ст. 332 та ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України, тобто незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів та несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж.
РекламаНаразі слідчі ГУНП в Закарпатській області, за процесуального керівництва обласної прокуратури, завершили досудове розслідування. Обвинувальні акти разом з матеріалами кримінального провадження скеровано для судового розгляду. За скоєне обвинуваченим загрожує до 9 років увʼязнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, виїзд за кордон із 23 червня зміниться.