Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 327 800+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 17 300+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 100+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 12 900+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2100+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Зловживання на понад 9,5 мільйона викрили в лікарні на Закарпатті

Зловживання на понад 9,5 мільйона викрили в лікарні на Закарпатті

Посадовці медичного закладу розробили схему з «фантомними» пацієнтами.

На Закарпатті викрили зловживання на 9,5 мільйона гривень через фіктивні маніпуляції. У січні-вересні 2025 року в одній з районних лікарень «вилікували» понад 1200 пацієнтів.

ВІДЕО ДНЯ

Як інформує Закарпатська обласна прокуратура, до медичних інформаційних систем внесли відомості про пацієнтів, яких ніколи не існувало. Вони нібито проходили коштовне лікування із застосуванням інвазивної штучної вентиляції легень.

Реклама

Насправді такі послуги ніхто не надавав, а апарата ШВЛ медзаклад навіть не мав. За версією слідства, директор установи разом із завідувачем одного з відділень організували схему штучного збільшення фінансування лікарні. До реалізації схеми також залучили двох лікарів, які разом із очільником відділення вносили неправдиві дані до електронної системи охорони здоров’я.

На основі фіктивних даних директор підписував електронні звіти та надсилав їх у Національну службу здоров’я України. На підставі цих документів щомісяця медзаклад додатково отримував орієнтовно 1 млн грн фінансування з державного бюджету. Завдяки схемі лікарня безпідставно отримала понад 9,5 млн.

Директору лікарні інкримінували зловживання службовим становищем, вчинене повторно групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки. Інші отримали підозри в пособництві у зловживанні службовим становищем та несанкціонованих діях в автоматизованих системах особою, яка має право доступу до неї. Керівника закладу взяли під варту з альтернативою застави в розмірі 1,5 млн грн, а заввідділенням носитиме електронний браслет через цілодобовий домашній арешт.

Нагадаємо, посадовці Закарпаття отримали підозри за схему захоплення земель для Медведчука.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно