У Берегові затримали камійон із мільйонним товаром. Афера "аля навар" провалилась
Група швидкого реагування та оперативний підрозділ місцевої поліції на території колишньої тютюново-ферментаційної фабрики затримали камійон із китайським крамом на майже 3 мільйони гривень. До речі, товар був маркований ярликами Житомирської швейної фабрики, яка насправді вже давно на український ринок не працює.
ВІДЕО ДНЯУ цьому двадцятип’ятитисячному містечку знову сенсаційна вість-новина від правоохоронців – накладено арешт на камійон із мільйонним товаром. І котиться така інформація від вулиці до вулиці, від хати до хати, передається з вуст у вуста ось уже кілька днів поспіль. На цей раз вона із контрабандно-прикордонним душком, бо, виявляється, іншого присмаку у нашому регіоні не може й бути. До того ж усі справи вершаться довкола кордону, де уже десятиліттями крутяться гроші. Та ще й немалі! А де вони великі – там і кримінал. Коли зміліє цей потік – сам Бог точно не знає. Тож доти кожен виживає так, як може.
А чергове затримання свідчить, що несанкціоноване переміщення промислових, продовольчих і брендових товарів у обидва боки живе та процвітає. Схоже, згорнеться тільки тоді, коли життя покращає. Тож і шлейф оборудки під назвою "контрабас" начебто тягнеться навіть до колишніх державних службовців, коло яких може бути досить широке. Саме вони телефонували та оббивали пороги різних інстанцій (поліція, податкова служба, прокуратура, суд), аби якимось чином врятувати товар, що ним була дощенту запакована 20-тонна фура. Однак тепер, коли триває боротьба з цим злом, коли економіка держави кульгає, усі прохачі повинні зрозуміти: на це ніхто та нізащо не піде. Така авантюра може дорого коштувати – легко позбутися кар‘єри або ж довести до в‘язниці.
РекламаЗвісно, у реальності китайські колготки, шкарпетки, рейтузи, кальсони та інші вироби легкої промисловості угорсько-український кордон не перетинали. Отже, поптрапляли на територію нашої країни за іншою формулою – нелегально. Тобто без сплати у державну скарбницю митних сум. Одні на цьому наживаються, а інші нидіють. Усього ж у машині марки МАН набралося 800 поліетиленових пакетів – вага 25-30 кілограмів кожного. Рахували їх до півночі – голодні, схудлі та впрілі. На один із берегівських складів для накопичення товар доставляли так звані «піджачки» або ж водії бусиків і легковиків. Слід сказати, що крам у подальшому планувалося реалізувати у інших регіонах України. Ця партія, як удалося дізнатися оперативникам, мав опинитися аж десь на південних ринках – під Одесою чи навіть ще далі.
РекламаНаразі «імпортний» крам вилучено, а відомості про виявлене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Співробітники Берегівського відділу поліції встановлюють обставини та осіб, причетних до цієї протиправної оборудки. Приміром, коли правоохоронці попросили показати товарно-супровідні накладні, ужгородський водій подав документи, в яких чорним по білому було написано, що у кузові фури завантажено якісь "пакети". "І мене більше нічого не інтересує, я усього-навсього водій", – відповів виконавець. Насправді вони мали здійснити рейс із Ужгорода до Одеси. Напрошується логічне запитання, мовляв, а причім тут Берегово? Навіщо чинити такий дорожній трюк? І взагалі, як у нашому місті опинився шофер із обласного центру? Та ще й із завантаженим 20 тоннами товару фургоном. За таку роботу мав отримати 500 "зелених" – у кінцевому пункті довозу.
Решта запитань уже не мас-медіа – на нього відповіді повинні шукати слідчі правоохоронних структур. І це при тому, що етикетки на виробах інформували, мовляв, увесь крам виготовлений на Житомирській швейній фабриці. Хоча, як виявилося, на цьому підприємстві уже давно не шиють подібний ширвжиток. Поліція, прокуратура, СБУ за сприяння інших фіскальних служб потроху розмотують "контрабасний" клубок, який спровокував небачену хвилю пересудів серед громади прикордонного Берегова: у громадських місцях, на вулиці, вдома на кухні тощо. Але ще більший зчиниться ажіотаж тоді, коли істинні власники довідаються: афера "аля навар" не вдалася та зазнала краху. Разом із тим пропали грошики, які було вкладено в товар, працю тощо.