СБУ відреагувала на публікацію в газеті, де частину Закарпаття візуально "віднесли" до Угорщини

Кримінал  18 липня 2019 року, 13:09 1230

Слідчі Служби безпеки України зареєстрували кримінальне провадження за фактом розміщення на титульній сторінці одного з періодичних видань зображення частини Закарпатської області у кольорах угорського національного прапора.

Нанесений прапор сусідньої країни на територію виборчих округів, на яких балотуються кандидати в народні депутати від угорської меншини, у населених пунктах з компактним проживанням угорців, умовно відокремлює ці райони від іншої території області.

Читайте також:  Угорщина поставила умову Україні

Зображення із картою Закарпатської області на фоні угорського прапору містить ознаки посягання на територіальну цілісність України та може спровокувати сепаратистські настрої в середовищі угорської національної меншини. Розповсюдження друкованих матеріалів із таким зображенням є публічними закликами до зміни меж території або державного кордону України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні розпочатому слідчими СБУ за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) здійснюватиме прокуратура Закарпатської області.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0